imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Sakiewicz twierdzi, że dyskusja o ustawie 447 to “potężna operacja Moskwy”…

al44-1030x630

Strona główna > Polska > Sakiewicz twierdzi, że dyskusja o ustawie 447 to “potężna operacja Moskwy”… Sakiewicz twierdzi, że dyskusja o ustawie 447 to “potężna operacja Moskwy”… Jacek Polska 1

Redaktor naczelny prorządowej „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz twierdzi, że dyskusja nad amerykańską ustawą w sprawie roszczeń amerykańskich organizacji żydowskich to spisek Kremla.

Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz wystąpił w czwartek w programie Telewizji Republika „W punkt”, w którym prorządowy publicysta był pytany o kwestię amerykańskiej ustawy JUST, nazywanej również ustawą 447. Ustawa ta została w zeszłym roku uchwalona przez amerykański parlament, zobowiązując dyplomację USA do raportowania przed kongresmanami w jaki sposób Departament Stanu wspiera roszczenia finansowe organizacji amerykańskich Żydów. Organizacje te rozpoczęły naciski na Polskę, domagając się wielomiliardowych wypłat za mienie pozostawione przez obywateli II RP narodowości żydowskiej, którzy zginęli w czasie drugiej wojny światowej nie pozostawiając prawnych spadkobierców. Roszczenia te zostały w lutym bieżącego roku oficjalnie poparte przez szefa amerykańskiej dyplomacji Mike’a Pompeo.

Roszczenia środowisk żydowskich i naciski jakie w tej sprawie wywierają na Polskę władze USA wywołały w Polsce gorącą debatę między politykami, publicystami ale i zwykłymi obywatelami. 11 maja w Warszawie odbył się liczby marsz protestacyjny przeciwko roszczeniom środowisk amerykańskich Żydów organizowany przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości. Jednak Tomasz Sakiewicz widzi w dyskusji jaka toczy się w Polsce na temat działań tych środowisk i dyplomacji USA skutek aktywności władz Rosji. Jak twierdzi – „to potężna operacja Moskwy […] Dostrzegamy dziś nieprawdopodobnie duże zaangażowanie po stronie rosyjskiej. Kreml dąży do podgrzania tematu jak tylko się da”.

„Dużo jest szumu z tego powodu w internecie. Temat został wrzucony, aby wypromować jedną z partii, która jest jawnie prorosyjska – Konfederację. Zagadnienie wywołano akurat wtedy, gdy na stole jest umowa o zwiększeniu amerykańskich wojsk w Polsce” – powiedział prorządowy publicysta. Oceniając zachowanie władz amerykańskich w tej sprawie sugerował, że nie popierają one jednoznacznie roszczeń organizacji żydowskich – „Amerykanie zachowują się w tej sprawie dość ambiwalentnie”.

Debatę jaka toczy się w Polsce wobec zagrożenia związanego z ustawą 447 Sakiewicz uznał za „sukces, jaki odniosła działalność rosyjska”. Dodał – „Problem młodych narodowców w Polsce, prawdziwych patriotów, jest taki, że nie znają historii. Nikt im jej nie wytłumaczył”.

Czytaj także: Prawicowa amerykańska telewizja doradza Trumpowi nacisk na Polskę w sprawie roszczeń i powiązanie ich z kwestią amerykańskiej bazy

niezalezna.pl/kresy.pl

Za: https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/sakiewicz-twierdzi-ze-dyskusja-o-ustawie-447-to-potezna-operacja-moskwy/

19.05.2019

Jacek
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment