imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Rektorzy polskich uczelni wyższych chcą sankcji dla naukowców krytykujących LGBT

aniop-1110x630

Strona główna > Polska > Rektorzy polskich uczelni wyższych chcą sankcji dla naukowców krytykujących LGBT Rektorzy polskich uczelni wyższych chcą sankcji dla naukowców krytykujących LGBT Jacek Polska 1

Odpowiedzialność dyscyplinarna czeka wszystkich naukowców, którzy dopuszczą się krytyki środowisk LGBT. To oficjalne stanowisko Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, które opublikowano w sieci.

Akademicy zrzeszeni w Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich wystosowali oświadczenie, w którym można zauważyć nawiązanie do sprawy prof. Aleksandra Nalaskowskiego z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, który kilka tygodni temu opublikował felieton krytykujący LGBT. Naukowcy z organizacji KRASP są zdania, że wszelka krytyka tych środowisk powinna być karana dyscyplinarnie.

„Wyrażamy nasz głęboki sprzeciw wobec działalności tych członków wspólnoty akademickiej, którzy używają języka przywołującego najciemniejsze karty historii Polski i świata. Czyny takie – uchybiające obowiązkom nauczyciela akademickiego i godności zawodu nauczyciela akademickiego – powinny bezwarunkowo podlegać odpowiedzialności dyscyplinarnej w naszych uczelniach” – czytamy w stanowisku Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

„Orientacja seksualna nie jest wyborem stylu życia” – twierdzą naukowcy i dodają, że ich zdaniem „wybory dokonywane przez osoby o orientacji LGBT są bardzo trudnymi decyzjami, wynikającymi z rozbieżności płci biologicznej z psychiczną identyfikacją płci”. „Nie jest to kwestia zarażenia ideologicznego” – napisano.

Pod oświadczeniem Konferencji Rektorów podpisał się jej przewodniczący, prof. Jan Szmidt, rektor Politechniki Warszawskiej. Warto dodać, że wiceprzewodniczącym organizacji jest prof. Andrzej Tretyn, rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. To właśnie on niedawno zawiesił prof. Aleksandra Nalaskowskiego, który opublikował felieton przedstawiający w negatywnym świetle środowiska promujące ideologię LGBT.

Jak zauważa jeden z wykładowców akademickich, komentujący sprawę na portalu wPolityce.pl, organizacja zrzeszająca rektorów wsparła w ostatnim czasie naukowca krytykującego Metropolitę Krakowskiego. „KRASP nie tak dawno jednomyślnie poparła rektora UAM prof. Andrzeja Lesickiego w Poznaniu w jego napastliwej wypowiedzi pod adresem abpa Marka Jędraszewskiego, wypowiedzi jednocześnie pełnej admiracji dla ideologii i ruchów LGBT” – czytamy na portalu.

Przypomnijmy, że prof. Aleksander Nalaskowski po serii protestów części akademików, studentów oraz tysięcy internautów, został odwieszony i powrócił do pracy akademickiej.

Źródło: forumakademickie.pl, wPolityce.pl

WMa

Za: https://www.pch24.pl/rektorzy-polskich-uczelni-wyzszych-chca-sankcji-dla-naukowcow-krytykujacych-lgbt,71080,i.html

26.09.2019

Jacek bestializacja Polakówczasy ostateczneIII RPmoralny upadek Polakówsatanistyczna Eurosodoma
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment