imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Recorded Future przedstawia przeznaczone dla przedsiębiorstw narzędzie AI do celów wywiadowczych

1_18.jpg


Zbudowane na bazie Intelligence Graph – największego na świecie zbioru danych wywiadowczych Recorded Future – narzędzie AI dla przedsiębiorstw wspiera ludzi i chroni demokrację przed przybierającymi na sile zagrożeniami.

BOSTON, 14 lutego 2024 r. /PRNewswire/ — Recorded Future, największa na świecie firma z branży wywiadowczej, ogłosiła dziś, że oparte na sztucznej inteligencji narzędzie Recorded Future AI przechodzi z wersji beta, aby wspierać ludzi i chronić demokrację przed przybierającymi na sile globalnymi zagrożeniami. Rozszerzając możliwości Recorded Future AI, nowe funkcje korporacyjne zapewniają analitykom w obrębie całej organizacji potężne wsparcie w postaci generatywnego asystenta opartego na AI do celów wywiadowczych i obronnych, a także możliwość programowego definiowania bardzo dużych obszarów zagrożeń korporacyjnych w przestrzeni fizycznej i cybernetycznej oraz wykorzystywania ich w analizach AI.

Skuteczna analiza zagrożeń opiera się na zdolności do przetwarzania w czasie rzeczywistym ogromnych ilości danych pochodzących z różnych i odmiennych źródeł, co wymaga zastosowania sztucznej inteligencji. Zbudowane na bazie Intelligence Graph, największego na świecie zbioru danych wywiadowczych narzędzie Recorded Future AI było pierwszym na rynku rozwiązaniem opartym na sztucznej inteligencji przeznaczonym dla branży wywiadowczej, stworzonym przez firmę natywną dla AI. Jest ono używane przez najważniejsze światowe organizacje i kraje w ramach ochrony podstawowej infrastruktury, na której polega społeczeństwo. Dokonując kontekstualizacji błyskawicznie występujących i nakładających się na siebie zagrożeń opartych na sztucznej inteligencji w cybernetycznych, fizycznych i innych istotnych domenach operacyjnych, Recorded Future AI analizuje i pomaga badać krajobraz zagrożeń w czasie rzeczywistym, umożliwiając podmiotom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo zyskanie świadomości sytuacyjnej i niezwłoczne podejmowanie działań.

„Ponieważ sztuczna inteligencja rzutuje na każdy aspekt społeczeństwa, żaden rząd i organizacja nie pozostaną odporne na jej zalety i konsekwencje. Potrzeba, aby podmioty odpowiedzialne za bezpieczeństwo dotrzymywały tempa obecnemu postępowi technologicznemu, jest więc coraz pilniejsza. Nasza chmura Intelligence Cloud od ponad dekady zwiększa szybkość, wszechstronne zdolności wywiadowcze i możliwość budowania świadomości sytuacyjnej w obliczu globalnych zagrożeń. Recorded Future AI sprawia, że podmioty odpowiedzialne za bezpieczeństwo działają z prędkością AI” – powiedział dr Christopher Ahlberg, współzałożyciel i dyrektor generalny Recorded Future

Narzędzie Recorded Future AI funkcjonuje w niektórych spośród najbardziej znanych organizacji wywiadowczych na świecie i jest używane przez setki analityków wywiadowczych w pojedynczych organizacjach. Obecnie wszyscy analitycy mają dostęp do osobistego asystenta, a narzędzie Recorded Future AI może być również wykorzystywane przez algorytmy bezpośrednio z nim współpracujące. Przedsiębiorstwa i poszczególne kraje mogą definiować duże i złożone powierzchnie zagrożeń w świecie fizycznym i cybernetycznym oraz z łatwością wykorzystywać je w interakcjach opartych na sztucznej inteligencji, znacznie przesuwając granice kontekstu zastosowania w dużych modelach językowych (ang. Large Language Models – LLM).

„Sztuczna inteligencja przekształca inteligencję zarówno dla cyberbezpieczeństwa, jak i podmiotów odpowiedzialnych za prowadzenie działań zbrojnych. W rzeczywistości już teraz zmienia sposób prowadzenia wojny i konfliktu, czego doświadczyliśmy na Ukrainie. Nasza współpraca z Recorded Future w celu wdrożenia narzędzia Recorded Future AI w ukraińskim rządzie, aby wesprzeć misje cybernetyczne i obronność, odegrała kluczową rolę” – powiedział Jegor Dubynskij, wiceminister ds. cyberbezpieczeństwa w Ministerstwie Transformacji Cyfrowej Ukrainy.

Szczegółowe informacje na temat Recorded Future AI znajdują się na stronie: https://www.recordedfuture.com/next-evolution-recorded-future-ai-powering-threat-intelligence

Recorded Future

Recorded Future to największa na świecie firma w branży analityki zagrożeń. Działająca w chmurze platforma Intelligence Cloud firmy Recorded Future zapewnia kompleksową ochronę obejmującą szeroki katalog adwersarzy, infrastruktur i celów. Skanując Internet, w tym sieć otwartą, dark web i źródła techniczne, Recorded Future zapewnia wgląd w czasie rzeczywistym w poszerzające się powierzchnie ataku i zagrożenia, umacniając pozycję klientów, którzy zyskują możliwość szybkiego i pewnego działania w celu ograniczenia ryzyka i bezpiecznego rozwoju działalności. Siedziba Recorded Future mieści się w Bostonie, ale firma posiada biura i pracowników na całym świecie, współpracując z ponad 1700 przedsiębiorstwami i podmiotami rządowymi w przeszło 75 państwach w celu zapewnienia bieżących i obiektywnych analiz, które stanowią podstawę do dalszych działań. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: recordedfuture.com.

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/2340028/Recorded_Future_Enterprise_AI.jpg

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/705622/Recorded_Future_Logo.jpg

Źródło: Recorded Future

Źródło informacji: PR Newswire


Source link

Leave a Comment