Puchar Ligi: Drużyny Mateusza Klicha i Jana Bednarka odpadły w 1/8 finału

Mateusz Klich i jego Leeds United pożegnali się z Pucharem Ligi.

Piłkarze Leeds United, z grającym od 46. minuty Mateuszem Klichem, ulegli na wyjeździe Arsenalowi 0:2 w 1/8 finału Pucharu Ligi w Anglii. Odpadł również Southampton FC Jana Bednarka, ale polski obrońca był rezerwowym w przegranymi w rzutach karnych meczu z Chelsea.

Bramki dla Arsenalu na Emirates Stadium w Londynie padły w drugiej połowie. Do siatki drużyny Leeds trafili Calum Chambers w 55. minucie (chwilę wcześniej wszedł na boisko) oraz Edward Nketiah w 69. minucie. Jak policzono, Chambers strzelił gola dokładnie… 23 sekundy po swoim wejściu na murawę.

Klich zmienił od początku drugiej połowy Adama Forshawa.

Więcej emocji było w starciu Chelsea Londyn z Southampton FC. Gospodarze, triumfatorzy Ligi Mistrzów, objęli prowadzenie tuż przed przerwą po strzale Niemca Kaia Havertza, ale na początku drugiej połowy wyrównał Szkot Che Adams. W rzutach karnych lepsi okazali się “The Blues”, zwyciężając 4-3.

Na środę zaplanowano mecz m.in. broniącego trofeum Manchesteru City, który zmierzy się na wyjeździe z West Ham United byłego bramkarza reprezentacji Polski – Łukasza Fabiańskiego.

Natomiast Leicester City, rywal Legii Warszawa w Lidze Europy, podejmie Brighton Jakuba Modera.