imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Puchar Anglii: Koronawirus komplikuje rozgrywki. Mecz Aston Villa – Liverpool pod znakiem zapytania

ym84kimut5i4e2yb11j7z41w7c65ss24.jpg


Zaplanowany na piątek mecz 3. rundy piłkarskiego Pucharu Anglii Aston Villa – Liverpool stanął pod dużym znakiem zapytania po tym, jak ekipa z Birmingham zgłosiła nowe przypadki zakażenia COVID-19 w swoim zespole. Pandemia komplikuje plany również wielu innych drużyn.

Ośrodek treningowy Aston Villi został zamknięty, odwołano też czwartkowe zajęcia, ponieważ wielu piłkarzy i personel klubu przebywa w izolacji. Jak poinformowano w oświadczeniu, trwają obecnie rozmowy między przedstawicielami medycznymi klubu z Birmingham, Angielską Federacją Piłkarską (FA) oraz Premier League.

 

ZOBACZ TAKŻE: Drużyna Kamila Jóźwiaka i Krystiana Bielika w izolacji

 

Już wcześniej było wiadomo, że w sobotę nie odbędzie się mecz Southampton FC, którego zawodnikiem jest Jan Bednarek, z występującym na trzecim poziomie rozgrywek Shrewsbury Town. Goście zgłosili przypadki COVID-19 w drużynie.

 

Działacze Shrewsbury przekazali FA, że ze względu na “znaczną liczbę” przypadków nie mieli wystarczającej liczby piłkarzy, którzy nie są w izolacji, aby zagrać przeciwko szóstej obecnie drużynie Premier League.

 

FA zapowiedziała, że w przyszłym tygodniu odbędzie się spotkanie profesjonalnej komisji, aby zadecydować o losach tego spotkania.

 

Kłopoty z rozegraniem meczów 3. rundy Pucharu Anglii mają także niektóre kluby z Championship (drugi poziom). W czwartek Middlesbrough FC oświadczył, że przygotowania do sobotniego spotkania na wyjeździe z Brentford – zespołem tej samej ligi – zostały zakłócone po tym, jak wielu zawodników i członków personelu uzyskało pozytywny wynik testów.

 

Dzień wcześniej Derby County – klub Krystiana Bielika i Kamila Jóźwiaka – zapowiedziało, że piłkarze pierwszego składu oraz tymczasowy trener Wayne Rooney – z powodu przebywania w izolacji po przypadkach COVID-19 w klubie – nie wezmą udziału sobotnim meczu z szóstoligowym Chorley.

 

Spotkanie ma się jednak odbyć, a “Barany” wystawią prawdopodobnie drużynę złożoną głównie z zawodników z drużyn młodzieżowych i juniorskich.

 

Pandemia koronawirusa doprowadziła do przełożenia w tym sezonie już czterech meczów Premier League i ponad 50 spotkań w niższych ligach w Anglii.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.


Source link

Leave a Comment