PSG straciło zwycięstwo w doliczonym czasie gry

Piłkarze Paris Saint Germain po golu Kyliana Mbappe prowadzili na wyjeździe z Lille do piątej minuty doliczonego czasu, lecz zremisowali 1:1 w 16. kolejce francuskiej ekstraklasy. Broniący tytułu paryżanie zakończyli na ośmiu serię ligowych zwycięstw, ale… umocnili się na prowadzeniu w tabeli.

W 64. min obrońca Lille Bafode Diakite sfaulował Lucasa Hernandeza, a Mbappe wykorzystał rzut karny, zdobywając 16. bramkę w Ligue 1 i umacniając się na czele klasyfikacji strzelców. Drugi w zestawieniu Akor Adams z Montpellier ma siedem trafień.

Wszystko wskazywało na to, że PSG odniesie dziewiąte zwycięstwo z rzędu, jednak Kanadyjczyk Jonathan David w piątej minucie doliczonego czasu gry uratował gospodarzom remis.

“Paryż ukarany w końcówce” – podsumował dziennik sportowy “L’Equipe” pierwszą od 30 września (1:1 z Clermont Foot) stratę punktów w Ligue 1 przez zespół trenera Luisa Enrique.

Mimo straty punktów PSG powiększyło swoją przewagę nad drugim Nice i trzecim AS Monaco, które w tej kolejce przegrały.

Paryżanie mają 37 pkt, o pięć więcej od Nice Marcina Bułki, które w sobotę uległo Le Havre 1:3. Polski bramkarz pierwszy raz w tym sezonie stracił trzy bramki, choć aż 10 razy zachował czyste konto.

Z kolei trzecie Monaco (30 pkt) przegrało z odradzającym się Olympique Lyon 0:1. Ekipa z Lille z 28 pkt jest czwarta.