imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Przyznano Godła „Teraz Polska” oraz wybrano Młodego Promotora Polski

DOC.20220610.42679814.1.jpg


Fot. Kamil Broszko/Teraz Polska (1)

W czwartek w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyła się organizowana przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego 32. Gala „Teraz Polska”. Godłem „Teraz Polska” za najlepsze produkty, usługi i innowacje uhonorowano 23 firmy. Wybrano również Młodą Promotor Polski, którą została wicemistrzyni olimpijska, lekkoatletka Maria Andrejczyk.

Michał Lipiński, dyrektor konkursu „Teraz Polska” poinformował, że we wszystkich jego edycjach wzięło udział ponad sześć tysięcy polskich firm, reprezentujących wszystkie branże krajowej gospodarki, a nagrodzono ich łącznie 792.

„Biorą w nim udział zarówno duże polskie przedsiębiorstwa z sukcesami eksportowymi, jak i małe firmy rodzinne. Polscy przedsiębiorcy budują nowoczesną, innowacyjną gospodarkę, zaś ich produkty i usługi zyskują zaufanie i lojalność klientów” – powiedział cytowany w komunikacie dyrektor konkursu. „Godło >>Teraz Polska<< jest najlepszą wskazówką dla wielu pokoleń konsumentów, bo pozwala wybierać produkty i usługi racjonalnie, wskazując najwyższą jakość i krajowe pochodzenie” – podkreślił.

Wśród laureatów Godła „Teraz Polska” są m.in. przedstawiciele branży medycznej, farmaceutycznej, transportowej, budowlanej, spożywczej, turystycznej, ubezpieczeniowej oraz energetycznej. Wśród nagrodzonych znaleźli się również krajowi innowatorzy i przedstawiciele sektora nowych technologii.

Laureatami Godła „Teraz Polska” w kategorii Produkty zostało 11 firm: Zakład Mięsny Smak Górno; Zakłady Farmaceutyczne Colfarm; Crystal; Bolarus; Gardens-Software; Decco; Gospodarstwo Pasieczne „Sądecki Bartnik”; Medgal; Rohhe; Kurtiak i Ley Wydawnictwo Artystyczne oraz Ubojnia Zwierząt Robert Rytel.

W kategorii Usługi nagrodzono 9 firm i instytucji: Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. Witolda Orłowskiego; Haston City Hotel; Corab; Personnel Service; Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych; Energia Euro Park; Arra Group; TUZ Ubezpieczenia – TUZ Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych oraz spółka Gas Trading Podkarpacie.

Za innowacje uhonorowano godłem: Politechnikę Gdańską, Wydział ETI, Katedrę Systemów Multimedialnych; Instytut Transportu Samochodowego, a także PID Polska oraz Narodowe Centrum Badań Jądrowych.

Wyróżnione zostały spółki Dico s.c. oraz Data Dynamics.

Zdaniem Krzysztofa Przybyła, prezesa Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego, nagrodzone produkty, usługi i innowacje pokazują, „gdzie tkwi prawdziwy potencjał krajowej gospodarki i kto jest jej najlepszym ambasadorem i przedstawicielem”. Dodał, że pozwalają one również „nieco optymistyczniej patrzeć w przyszłość, mimo niepewności właściwej obecnym czasom”.

„Wszystkie organizacje, przedsiębiorstwa, spółki, których produkty mają prawo do posługiwania się Godłem >>Teraz Polska<<, to właśnie niekwestionowani liderzy zaufania. Dlatego ich rola na krajowym rynku, znacząca w czasach harmonii i spokoju, staje się wręcz kluczowa w dobie niepewności i przemian. Bo wtedy nie tylko konsumenci, ale po prostu całe społeczeństwo potrzebuje owych liderów, a może nawet warto powiedzieć: filarów zaufania. A znak >>Teraz Polska<< jest jego symbolem” – zaznaczył cytowany w informacji prasowej prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego. „Właśnie ze względu na zaufanie Godło „Teraz Polska” jest najbardziej rozpoznawalnym i najwyżej cenionym znakiem jakości i polskiego pochodzenia” – uzupełnił.

„Patrząc na tegorocznych laureatów, jednego można być pewnym: motorem zmian społecznych i gospodarczych w Polsce są przedsiębiorcy, nowocześni, zaradni, odpowiadający na potrzeby rozwijającego się świata. Świadczą o tym dobitnie poziom i jakość zgłoszeń laureatów Godła >>Teraz Polska<<” – ocenił, cytowany w komunikacie, prof. Michał Kleiber, przewodniczący Kapituły Konkursu „Teraz Polska”.

Michał Lipiński wyjaśnił, że zakończenie 32. edycji Konkursu „Teraz Polska” jest również momentem, od którego można zgłaszać produkty i usługi do 33. edycji.

„Do czasu oficjalnej inauguracji kolejnej edycji konkursu firma może złożyć ankietę rejestracyjną, która jest rodzajem wstępnej deklaracji udziału w konkursie. Po inauguracji, która nastąpi jesienią 2022 roku, będzie można przejść do drugiego etapu zgłoszenia, czyli przesłać ankietę weryfikacyjną” – tłumaczył dyrektor konkursu „Teraz Polska”. „Zachęcamy firmy do zgłaszania produktów i usług, ponieważ Godło >>Teraz Polska<< jest dla klientów najlepszą i uznawaną przez nich samych wskazówką, że dany produkt lub usługa cechują się najwyższą jakością i polskim pochodzeniem” – powiedział.

Podczas tegorocznej Gali „Teraz Polska” już po raz drugi przyznano tytuł Młodego Promotora Polski. Wybitnych reprezentantów nauki, kultury i sportu nominowała kapituła, a wyboru laureata dokonała Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda. Młodą Promotor Polski została lekkoatletka i oszczepniczka Maria Andrejczyk. Poza nią wśród nominowanych znaleźli się dyrygentka Anna Sułkowska-Migoń oraz chirurg i onkolog prof. Michał Grąt.

Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego od 2017 r. przyznaje tytuły Promotora Polski i wyróżnia w ten sposób osobistości, które są aktywne w regionach, działają na rzecz społeczności lokalnych, a ich postawa zawodowa i społeczna przyczynia się do umacniania pozytywnego wizerunku naszego kraju. Nawiązując do programu Promotor Polski, skierowanego do osób dojrzałych o ugruntowanej pozycji zawodowej, Fundacja postanowiła wprowadzić wyróżnienie Młody Promotor Polski – za wybitne osiągnięcia w nauce, kulturze lub sporcie – które przyznaje Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

 


Source link

Leave a Comment