imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Przedstawicielka Pfizera przyznaje: Nie było testów skuteczności szczepionek na covid

vaccine-5926664_960_720.jpg


Przedstawicielka Pfizera w odpowiedzi na pytania europosła przyznała, że nie odbyły się żadne ważne testy skuteczności tzw. szczepionek na covid.

Podczas posiedzenia specjalnej komisji Parlamentu Europejskiego ds. covida miał się pojawić szef koncernu Pfizer Albert Bourla, aby odpowiedzieć na pytania związane z zakupem preparatów covidowych tej firmy przez Unię Europejską. Zamiast niego pojawiła się jednak jedynie Janine Small, wydelegowana przedstawicielka koncernu i to jej komisja musiała zadać pytania, które pierwotnie planowała postawić szefowi firmy.

W trakcie przesłuchania holenderski europoseł Rob Roos spytał przedstawicielkę Pfizera o to, czy „szczepionka” mRNA była przez jej firmę kiedykolwiek w trakcie badań przed wprowadzeniem na rynek testowana pod kątem skuteczności zatrzymania transmisji wirusa. Odpowiedź, jakiej udzieliła Janine Small może być dla wielu zaskakująca, jednak dla innych stanowi tylko potwierdzenie wcześniejszych przypuszczeń i domysłów.

Pomimo tego, że szef koncernu nie stawił się przed komisją, to jednak jej członkowie, w tym niderlandzki europoseł Rob Roos, mieli szansę na zadanie trudnych pytań i uzyskanie na nie odpowiedzi. Polityk poprosił kobietę o jasną i jednoznaczną odpowiedź oraz o udostępnienie komisji stosownych danych na ten temat. Na zadane pytanie przedstawicielka Pfizera odpowiedziała, że nie było takich testów, a firma musiała, jak to ujęła Janine Small, „poruszać się z prędkością nauki, aby naprawdę zrozumieć, co dzieje się na rynku”.

Po zakończeniu posiedzenia polityk skomentował za pośrednictwem Twittera całą sprawę. Stwierdził, że jest to skandaliczne, ponieważ miliony ludzi na świecie były na wiele sposobów przymuszane do rozlicznych cierpień wyłącznie z powodu propagandowego mitu, że robią to dla innych. Odpowiedź przedstawicielki Pfizera stanowi więc ostateczny dowód na to, że cała ta narracja była „tanim kłamstwem”, które powinno być szeroko ujawnione.


Source link

Leave a Comment