imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Protesty w USA. Trump chce aresztować niszczących pomniki

j673g7q9jbczvskonn4cix4kqivtv2pd.jpg


Prezydent Trump pisał m.in. o karze 10 lat więzienia dla osób, które zdewastowały “własność federalną”

Prezydent USA Donald Trump poinformował w piątek, że podpisał rozporządzenie wykonawcze o ochronie pomników, posągów i innych obiektów poświęconych pamięci w miejscach publicznych. Wezwał do aresztowania osób, które dopuściły się ich znieważenia. To jego reakcja m.in. na zdewastowanie pomnika Tadeusza Kościuszki w Waszyngtonie.

“Przypadł mi w udziale zaszczyt podpisania bardzo surowego rozporządzenia wykonawczego o ochronie amerykańskich pomników i przeciwdziałaniu przestępczym aktom przemocy” – napisał prezydent na Twitterze. Nie ujawnił jednak treści samego rozporządzenia.

 

 

Trump: 10 lat więzienia!

 

Trump w szczególności zaapelował o aresztowanie uczestników protestów, którzy niedawno usiłowali obalić pomnik siódmego prezydenta USA Andrew Jacksona. Znajduje się on w Parku Lafayette’a naprzeciwko Białego Domu.

 

ZOBACZ: Miejsca pracy dla Amerykanów. Trump zawiesza wydawanie wiz

 

“Wiele osób już zatrzymanych, wiele innych poszukiwanych za zdewastowanie Własności Federalnej w Parku Lafayette’a. 10 lat więzienia!” – napisał.

 

 

Trump został w Waszyngtonie, aby pilnować “prawa i porządku”

 

Podczas protestów przeciwko brutalności policji, jakie odbyły się w Waszyngtonie, sprofanowano także m.in. pomnik Tadeusza Kościuszki, bohatera narodowego Polski i USA. Pomnik został już oczyszczony.

 

Prezydent poinformował również na Twitterze, że zrezygnował z planów spędzenia weekendu w swoim Domu w New Jersey i postanowił pozostać w Waszyngtonie “aby przypilnować przestrzegania PRAWA i PORZĄDKU” (pisownia oryginalna).

wka/ PAP, polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment