imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Nowa Alfa Romeo Giulia GTA na 110. urodziny marki

36479330_1_crop_300x168_21ed496d_CPO.jpg


„To jest naprawdę wyjątkowy dzień dla mnie, naprawdę wyjątkowy dzień dla Alfy Romeo. To dzień ponownego otwarcia Muzeum w Arese, ale również 110. rocznica powstania marki, która narodziła się właśnie tutaj” – powiedział Arnaud Leclerc, head of Alfa Romeo Brand w regionie EMEA. „Ten dzień jest również wyjątkowy, ponieważ prezentujemy po raz pierwszy nową Giulię GTA & GTAm, co też jest swego rodzaju uroczystością. To odrodzenie pierwszego modelu Giulii, który publiczność może tutaj zobaczyć teraz jak i 50 lat temu.” – uzupełnił Arnaud Leclerc.

Alfa Romeo Giulia GTA została zaprojektowana z okazji 110. urodzin powstania marki i wzorowana jest Giulią GTA z 1965 roku, która z kolei powstała w oparciu o model Giulia Sprint GT odnoszący zwycięstwa sportowe na całym świecie. Nowa limitowana edycja Giulii GTA jest oparta na modelu Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio z silnikiem 2,9 V-6 bi-turbo o mocy 540 KM.

W komunikacie prasowym marki czytamy również, że „dzięki szerokiemu zastosowaniu ultralekkich materiałów może szczycić się zmniejszoną o 100 kg masą, osiągając najlepszy w swojej klasie stosunek wagi do mocy na poziomie 2,82 kg/KM”.

W dniu obchodów urodzin marki ponownie zostały otwarte drzwi muzeum, które w wyniku pandemii na kilka miesięcy musiało zawiesić wizyty odwiedzających. Przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa goście mogli podziwiać nową sekcję „Alfa Romeo w mundurze” poświęconą samochodom karabinierów, kolekcję 150 samochodów, a także pucharów, silników i dzieł sztuki, które na co dzień nie są prezentowane odwiedzającym. Ponadto goście i fani marki wzięli udział w paradzie samochodów odbywającej się na wewnętrznym torze muzeum.

Na wystawie „Alfa Romeo w mundurze” można było zobaczyć takie modele jak 1900 M „Matta”, który zdobył dla karabinierów puchar w rajdzie Mille Miglia, Giulię – kultową „Gazelę” czy samochód pancerny Alfettę Alfa 90 i Giulię Giardinetta.

Wydarzenie było transmitowane online, a jego zapis dostępny jest pod linkiem.

Podczas transmisji online widzowie mogli posłuchać wspomnień związanych z samochodami marki byłego kierowcy Formuły 1, projektanta historycznych modeli Alfa Romeo, komendanta carabinierii w Mediolanie oraz zespołu wyścigowego Formuły 1 Alfa Romeo Racing ORLEN: Kimiego Räikkönena i Antonio Giovinazziego.

„Zawsze mówiłem, że jestem dumny, iż mogę ścigać się w barwach takiej marki, jaką jest Alfa Romeo, która jest włoską marką, ale również marką światową, ponieważ ma swoich zwolenników niemal w każdym zakątku globu. To naprawdę ogromny zaszczyt być w Formule 1 z tak ważną marką” – powiedział Antonio Giovinazzi, kierowca zespołu Alfa Romeo Racing.

Obchody w muzeum potrwają do 28 czerwca, a harmonogram dostępny jest pod linkiem.


Source link

Leave a Comment