imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Prezydent USA Joe Biden skomentował zmianę rządów w Polsce

jbo9ifi1j4ih4qjhts2r1xo6q7orr9uk.jpgJoe Biden został w sobotę zapytany o zmianę władzy w Polsce. Ze słów prezydenta USA wynika, że odnosi się do niej pozytywnie.

Joe Biden w drodze do śmigłowca Marine One został zapytany przez korespondenta Polskiego Radia o jego ocenę dojścia do władzy w Polsce prounijnego rządu. 

 

ZOBACZ: Gość Wydarzeń. Grzegorz Schetyna: PiS żegna się z władzą bez klasy

 

– Myślę, że to bardzo dobrze – odpowiedział krótko prezydent USA.

 

Biden był też pytany przez dziennikarzy o sobotnie wybory na Tajwanie, sytuację na granicy z Meksykiem, a także o dalsze wsparcie USA dla Ukrainy.

“Nie popieramy niepodległości Tajwanu”

Odnosząc się do tej ostatniej kwestii prezydent USA, stwierdził, że jeśli Republikanie nie zgodzą się na uchwalenie dodatkowych środków na wsparcie Ukrainy, będą musieli “sporo zapłacić” za konsekwencje tej decyzji. Jednocześnie podkreślił, że jest otwarty na dokonanie dużych zmian w sprawie polityki imigracyjnej, co jest stawianym przez Republikanów warunkiem uchwalenia środków dla Ukrainy.

 

ZOBACZ: Wybory 2023. Donald Tusk zdobył w Warszawie więcej głosów niż wszyscy kandydaci PiS

 

– Słyszałem, jak jeden Republikanin powiedział: “nie chcemy bezpieczeństwa granic, chcemy uderzyć w Bidena”. Ja chcę fundamentalnych zmian na granicy na długi czas – powiedział, dodając, że wciąż jest jest dobrej myśli co do toczących się na ten temat negocjacji w Kongresie.

 

Zapytany o sobotnie wybory prezydenckie na Tajwanie, prezydent stwierdził tylko, że USA nie popierają niepodległości Tajwanu, co od dawna jest oficjalną polityką Stanów Zjednoczonych.

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment