imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

“PiS pracuje nad ustawą”. Dariusz Klimczak o przedłużeniu stanu wyjątkowego

kew9xsv6qnm5m19ewzok5s37hrkzb4za.jpg


– PiS pracuje nad ustawą, która będzie przypominała jeden z rodzajów stanów nadzwyczajnych. Chce jak zwykle ominąć konstytucję – powiedział w “Gościu Wydarzeń” poseł PSL Dariusz Klimczak w kontekście przedłużenia stanu wyjątkowego na polsko-białoruskiej granicy.

Goście Agnieszki Gozdyry rozmawiali m.in. o aktualnej sytuacji na polsko-białoruskiej granicy. We wtorek odbyło się specjalne posiedzenie Sejmu poświęcone tej kwestii. Marszałek Elżbieta Witek zapowiedziała uchwałę w tej sprawie, która będzie procedowana na kolejnym posiedzeniu. Premier Mateusz Morawiecki odpowiedział na pytania posłów, zapowiedział też starania o sankcje personalne i gospodarcze wobec Białorusi i jej urzędników.

 

ZOBACZ: Kuźnica. Przemysław Czarnek: możliwa zdalna nauka w szkołach przy granicy z Białorusią

 

– Jaki jest plan, gdy skończy się okres wprowadzonego stanu nadzwyczajnego na granicy? Dlaczego dziś premier o tym nie powiedział?

Będziemy zmieniać konstytucję, żeby przedłużać te stany? – pytał w programie “Debata Dnia” Wojciech Konieczny, senator Lewicy.

 

WIDEO: Agnieszka Gozdyra i goście “Debaty Dnia”

 

 

Według niego powstanie prawna koncepcja przedłużenia obecnego stanu wyjątkowego.

“Należy podjąć działania formalno-prawne”

– Stan wyjątkowy na granicy polsko-białoruskiej nie jest stanem tylko i wyłącznie w sensie formalno-prawnym, ale jest stanem w sensie militarnym – stwierdził Włodzimierz Bernacki, senator PiS.

 

Zapytany o to, czy stan zostanie przedłużony, odpowiedział: – W mojej opinii należy podjąć takie działania formalno-prawne, które umożliwią zachowanie takiego reżimu, który będzie gwarantował zachowanie bezpieczeństwa granicy.

 

– PiS pracuje nad ustawą, która będzie przypominała jeden z rodzajów stanów nadzwyczajnych. Chce jak zwykle ominąć konstytucję – skomentował Dariusz Klimczak z PSL.

an/Polsat News

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment