imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Katarzyna Niewiadoma siódma na trzecim etapie wyścigu Dookoła Szwajcarii

98645ft3by5ki6gjksk4zxgv94wttgb2.jpg


Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM) zajęła siódme miejsce na trzecim, przedostatnim etapie kolarskiego wyścigu Dookoła Szwajcarii, na którym peleton przejechał 120,8 km z St. Gallen do Ebnat-Kappel. Wygrała Włoszka Eleonora Camilla Gasparrini (UAE Team ADQ).

Jadąca w peletonie Niewiadoma przypuściła 10 km przed metą atak i szybko dogoniła grupę, która odłączyła się wcześniej. Na czele z ok. 30-sekundową przewagą wciąż była Urksa Zigart (Jayco-AlUla). Jednak przed metą peleton zdążył dogonić zarówno Polkę, jak i Słowenkę.

 

ZOBACZ TAKŻE: Szwajcarka najlepsza, Katarzyna Niewiadoma dziesiąta. Tak było na drugim etapie wyścigu Dookoła Szwajcarii

 

Ostatecznie Gasparrini finiszowała najszybciej. Drugie miejsce zajęła Kubanka Arlenis Sierra (Movistar), trzecia była Czeszka Tereza Neumanova (Liv Racing TeqFind).

 

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymała Szwajcarka Marlen Reusser (SD Worx), która ma dziewięć sekund przewagi nad swoją koleżanką z teamu, Holenderką Demi Vollering oraz 18 nad Włoszką Elisą Longo Borghini (Trek-Segafredo). Niewiadoma jest szósta ze stratą 2.07.

 

Na 29. pozycji w poniedziałek uplasowała się Marta Jaskulska (Liv Racing TeqFind) – 4.32 straty, a Agnieszka Skalniak-Sójka (Canyon-SRAM) była 6.53.

 

Impreza składa się z czterech etapów i zakończy się we wtorek również w Ebnat-Kappel.

psz, PAP

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.


Source link

Leave a Comment