imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Pijany kierowca wjechał w auto z czteroosobową rodziną. Pomógł “Najlepszy strażak OSP”

dbxicsniy4yx8nv47h8zobu1p1mkvpzt.jpg


Pijany kierowca wjechał w sobotę w samochód, którym podróżowała czteroosobowa rodzina w pobliżu Szreniawy w Wielkopolsce. Po zderzeniu auto koziołkowało i zatrzymało się w rowie. Poszkodowanych wyciągnął z pojazdu druh OSP Poznań-Głuszyna Krzysztof Smugała, który tamtędy przejeżdżał. Kilka godzin wcześniej odebrał odznaczenie dla najlepszego strażaka OSP.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 22:00 na drodze krajowej nr 5.

 

Jedną z pierwszych osób obecnych na miejscu był druh OSP Poznań-Głuszyna Krzysztof Smugała, który w sobotę odebrał odznaczenie Najlepszy strażak Ochotniczej Straży Pożarnych z terenu Miasta Poznania”. Przejeżdżając trasą, zauważył przewrócony pojazd i stojącą przy nim karetkę pogotowia. Strażak pomagał w ewakuacji poszkodowanych. 

 

ZOBACZ: Pijany wiózł trzy małe córki. Stracił panowanie nad autem i dachował

 

– Podszedłem do auta, przy którym stali ratownicy i zobaczyłem kierowcę z dzieckiem na rękach, który nie mógł podnieść go tak wysoko, by podać ratownikom. Sprawdziłem, czy auto stoi stabilnie i wszedłem na jego bok. Najpierw odebrałem dzieci i podałem ratownikom, następnie ich ojciec podał mi foteliki i rzeczy ze środka samochodu, robiąc dostęp do mamy, która siedziała za kierowcą – powiedział w rozmowie z polsatnews.pl Krzysztof Smugała. 

 

WIDEO: Pijany kierowca staranował auto 4-osobowej rodziny

A. Woźniak


A. Woźniak 

Po kilku minutach na miejsce dojechał zastęp OSP Plewiska oraz strażacy z poznańskiej Szkoły Aspirantów oraz policja. 

 

Wypadek spowodował pijany kierowca 

 

Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierujących okazało się, że sprawca wypadku miał w organizmie 3 promile alkoholu.

 

Jak dodaje strażak, w trakcie akcji doszło do kolejnego zderzenia. Jeden z kierowców zwolnił, by ominąć rozbity samochód i wtedy uderzyło w niego auto, jadące za nim.

emi/hlk/ polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

1 Comment

  • W przypadku kolizji, należy pamiętać, iż osobie poszkodowanej należy się odszkodowanie według odpowiednich wytycznych z ubezpieczenia. W sprawie wypadku polecam skontaktować się z kancelarią odszkodowawczą, link: http://kancelariaae.pl/. Dla zainteresowanych podaję numer telefonu 533-200-004.

Leave a Comment