imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

P. Kukiz, R. Sikorski i plotki o narkotykach. Polityk PO żąda przeprosin

2yjm9whbsfamm16h5vhj91g51ufusido.png


“Prawdopodobnymi wydają się być plotki, że jest czynnym narkomanem” – napisał Paweł Kukiz, komentując wypowiedzi Radosława Sikorskiego. Polityk PO odpowiedział żądaniem przeprosin i zagroził pozwem. “Mecenas Giertych ocenia, że beknie pan więcej niż Kaczyński” – wskazał.

– Jeżeli te helikoptery były w powietrzu po polskiej stronie przez 10 minut, to było mnóstwo czasu, żeby je zestrzelić – stwierdził Radosław Sikorski w rozmowie z TOK FM. Na tę wypowiedź zareagował Paweł Kukiz.

 

“Wątpię, by Sikorski był w jakimś spisku, który ma za cel wciągnięcie Polski w wojnę . Ale prawdopodobnymi wydają się być plotki, że jest czynnym narkomanem” – napisał na Twitterze. “Ktoś, kto chce w obecnej rzeczywistości strzelać do białoruskich śmigłowców musi mieć niezły lot” – dodał.

 

Polityk Platformy Obywatelskiej, również w mediach społecznościowych, zażądał przeprosin do piątkowego wieczoru. W przeciwnym razie sprawa ma trafić do sądu. “Nie pozwolę na powielanie jakichkolwiek fałszywych plotek na mój temat. Mecenas Giertych ocenia, że beknie pan więcej niż Kaczyński” – wskazał.

 

ZOBACZ: Spór Kaczyńskiego z Sikorskim. Prezes PiS wpłacił 50 tys. zł na Siły Zbrojne Ukrainy

 

Sikorski odniósł się do sytuacji, kiedy sąd przyznał mu ponad 700 tysięcy złotych odszkodowania od Jarosława Kaczyńskiego. Skończyło się na 50 tysiącach, które lider PiS, zgodnie z propozycją europosła, wpłacił na rzecz Sił Zbrojnych Ukrainy.

Sikorski: Proszę nie unikać odbioru pozwu

Kukiz ponownie odpowiedział. “Plotki o Pańskiej rzekomej narkomanii można odnaleźć w internecie, czyli w tym samym źródle, którym podpierał się Pan, nazywając mnie publicznie ‘sprzedajną szmatą’, bazując na zmanipulowanym i wyciętym fragmencie mojej wypowiedzi” – napisał poseł, wskazując na wypowiedź Przemysława Wiplera z 2014 roku, dla “Faktu” i Superstacji.

 

ZOBACZ: Marek Jakubiak: Bardzo prawdopodobne, że z Pawłem Kukizem będziemy startowali z list PiS-u

 

Wipler sugerował, że Radosław Sikorski i Bartosz Arłukowicz zażywają niedozwolone substancje, ale dodawał też, nie ma na to dowodów.

 

Na wpis Kukiza ponownie odpowiedział Sikorski. “Dziękuję za odpowiedź. Proszę nie unikać odbioru pozwu ani nie zasłaniać się immunitetem” – wskazał.

jk/ac/ Polsatnews.pl

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment