imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Ogromna wygrana w Powerball. Trafił szóstkę i dostanie ponad miliard dolarów

uf3wm6oeqc28uvkt84ryqiwkfhdsbozn.jpg


W amerykańskiej loterii, Powerball padła zawrotna wygrana w wysokości 1,08 miliarda dolarów. Szczęśliwiec z Los Angeles skreślił sześć zwycięskich numerów w sklepie spożywczym Las Palmitas w centrum miasta. Prawdopodobieństwo wygranej w loterii wynosi 1 do 292 milionów.

Zwycięskie numery, które padły w losowaniu to 7, 10, 11, 13, 24 i czerwona 24. Świeżo upieczony miliarder może wypłacić pieniądze w całości – wtedy po opodatkowaniu1,08 miliarda dostanie “zaledwie”558 milionów dolarów, lub zdecydować się na wypłatę całej sumy w ratach rozłożonych na 30 lat – informuje New York Post.

 

Dodatkowo w loterii trzy inne osoby wygrały nagrodę w wysokości 2 milionów dolarów. A trzydzieści sześć kolejnych – w tym dwie w New Jersey i pięć w Nowym Jorku – dostanie po milion dolarów.

 

Prawdopodobieństwo wygranej w loterii Powerball wynosi 1 do 292 milionów

Wygrana, która padła w środę wieczorem, nastąpiła po 39 losowaniach bez głównej nagrody. Ostatnim zwycięzcą był mieszkaniec Ohio, który 19 kwietnia skreślił prawidłowa kombinację liczb i wygrał 252 milionów dolarów (ponad miliard złotych). 

 

Szansa na wygranie głównej nagrody w losowaniu Powerball wynosi 1 do 292 201 338.

 

Kupon na środową wygraną skreślono w sklepie spożywczym Las Palmitas Mini Market w Los Angeles przy 1205 Wall Street. To już trzeci raz, kiedy ktoś w Kalifornii wygrał co najmniej 1 miliard dolarów w Powerball.

 

 

Wygrana ze środy jest trzecią najwyższą wygraną w historii loterii Powerball.

 

Największa wygrana padła w listopadzie 2022 roku. Mieszkaniec Golden State, Edwin Castro, wygrał w losowaniu 2,04 miliarda dolarów (ponad osiem miliardów złotych).

 

ZOBACZ: Gigantyczna nagroda Amerykanina. Jedna z największych w historii

 

Castro zdecydował się na wypłatę gotówki w wysokości 997,6 miliona dolarów. Zaraz po odebraniu pieniędzy wydał 25,5 miliona dolarów na luksusową rezydencję w Hollywood Hills. Mężczyzna jest jednak oskarżany o kradzież zwycięskiego kuponu.

 

W kwietniu 2016 roku Marvin i Mae Acosta, para z Chino Hills w Kalifornii, podzielili się wygraną w wysokości 1,6 miliarda dolarów (prawie 6,5 miliarda złotych) ze zwycięzcami z Florydy i Tennessee w 2016 roku.

mbl/dk/ Polsatnews.pl

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment