imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

ODKURZACZ CENTRALNY BEAM – WŁĄCZ WYGODĘ

Strona główna > Polska > ODKURZACZ CENTRALNY BEAM – WŁĄCZ WYGODĘ ODKURZACZ CENTRALNY BEAM – WŁĄCZ WYGODĘ Artykuł Sponsorowany Polska

Już nie tylko rolety elektryczne w oknach czy ogrzewanie podłogowe w standardzie – coraz częściej, aby przyciągnąć klientów, deweloperzy decydują się na oferowanie bardziej oryginalnych dodatków. To na przykład instalacja pod odkurzacz centralny. Jeszcze kilka lat temu można by uznać to za zbyteczny luksus. Obecnie, taki system staje się coraz bardziej popularny, także w tańszych domach.

ODKURZACZ CENTRALNY – KOSZT JUŻ NIE ODSTRASZA

Wszystko, co staje się bardziej powszechne, jednocześnie tanieje. Ta reguła dotyczy zwłaszcza technologicznych nowinek, które początkowo bardzo drogie – szybko obniżają swoje ceny. Podobną drogę przeszły nowoczesne urządzenia do sprzątania. Odkurzacze centralne ceny są już bardzo przystępne. Oczywiście, mówimy o urządzeniach, które są produktem o dość złożonej budowie; mają mnóstwo elementów i choćby dlatego ich koszt musi być wyższy niż tradycyjnych odkurzaczy, jakie można kupić w sklepach ze sprzętem AGD. Ale inwestycja w montaż odkurzacza centralnego nie oznacza już wydawania kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Centralny odkurzacz cena ostateczna zależy od wielu czynników. Na większość z nich wpływ mamy my sami, już na etapie planowania. Po pierwsze, warto wybrać model odpowiadający naszym potrzebom pod względem pojemności zbiornika na kurz czy mocy ssania. W przypadku mniejszych domów, albo mniej rozległych instalacji, może wystarczyć słabszy wariant, a to przecież wymierna korzyść finansowa. Przemyślmy też dobór dodatkowych akcesoriów czy np. liczbę gniazd w poszczególnych pomieszczeniach. To wszystko będzie mieć bezpośredni wpływ na to, jaka będzie odkurzacz centralny cena.

Przeglądając oferty sklepów wyspecjalizowanych w sprzedaży takich systemów – np. sklepu Mikroenergetyka, można zauważyć, że odkurzacze centralne ceny zaczynają się już od niecałych 3 tysięcy złotych. Mówimy tu o koszcie samej jednostki centralnej. Do tego trzeba doliczyć koszt instalacji ukrytej w ścianach, a także koszt akcesoriów do sprzątania. Kilkumetrowej długości wąż to wydatek około 200 złotych, a ssawkę kupimy już za niecałe 50 złotych. Pozostają jeszcze worki na nieczystości, filtry i ewentualne dodatki – np. uchwyt na wąż. Odkurzacz centralny koszt ostateczny waha się zatem w przedziale od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. System pozwala nam na niemal dowolną modyfikację i rozbudowę – wszystko po to, aby dopasować całość do własnych potrzeb.

Artykuł Sponsorowany
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment