imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

“Oby poszedł po rozum do głowy”. Izabela Leszczyna o Włodzimierzu Czarzastym

42i4t74je4s7drn8k423hk2d72xnq2n7.jpg


W poniedziałek Lewica przedstawiła sześć postulatów dotyczących środków unijnych z Krajowego Planu Odbudowy. Z politykami tej frakcji spotka się we wtorek rano premier Mateusz Morawiecki.

 

ZOBACZ: Premier spotka się z politykami Lewicy. Porozmawiają o Krajowym Planie Odbudowy

 

Pomysłami Lewicy są: 30 proc. środków z KPO dla samorządów, 400 mln euro dla zagrożonych przez epidemię branż, zbudowanie 75 tys. tanich mieszkań na wynajem, 1 mld euro na szpitale powiatowe, przygotowanie szczegółowego planu wydatków oraz powołanie Komitetu Monitorującego wydawanie tych pieniędzy.

 

“Ci, co widzieli światełko w tunelu, zderzyli się z pociągiem”

 

Te postulaty oraz reakcję rządu na konferencję Lewicy skomentowali goście “Debaty Dnia”. Jak przyznała Izabela Leszczyna z KO, ma nadzieję, że lider Lewicy Włodzimierz Czarzasty “pójdzie po rozum do głowy”.

 

– Tacy, co widzieli światełko w tunelu w tym Sejmie, zderzyli się z pociągiem i są poza parlamentem – zauważyła.

 

Jej zdaniem, Jarosławowi Kaczyńskiemu nie wolno ufać. – Rząd PiS jest najgorszy dla Polski. Trzeba jak najszybciej doprowadzić do tego, by oni nie decydowali o przyszłości naszego kraju – powiedziała w Polsat News.

 

WIDEO: Postulaty Lewicy o KPO tematem “Debaty Dnia”

  

 

“Czarzasty może otrzymać ewentualnie okruchy z pańskiego stołu”

 

Do Czarzastego zwrócił się też Paweł Bejda reprezentujący PSL-Koalicję Polską. – Powiedziałbym do niego: drogi panie marszałku, niech pan uważa, bo przystawki PiS-u kończą tak, jak kończą – mówił.

 

Bejda ocenił, iż lider Lewicy może otrzymać od prezesa PiS ewentualnie “okruchy z pańskiego stołu”. – Jeśli nie zaufa pan Kaczyńskiemu, może pan przystąpić do stołu, na którym tort będzie podzielony równo i sprawiedliwie, wśród decydujących głosów opozycji – uznał.

 

“Jeśli chcą rozmawiać z rządem, to zależy im na dobru Polski”

 

Głos w “Debacie Dnia” zabrał też Daniel Milewski z PiS-u. Zaapelował, by pracować i rozmawiać “dla dobra Polski”. W jego opinii dobrze jest “wypracować szersze porozumienie”.

 

ZOBACZ: Krajowy Plan Odbudowy. Polska chce go złożyć do 30 kwietnia

 

– Cieszę się, że jest w Sejmie opozycyjny klub jakkolwiek myślący o Polsce, chociaż nie zgadzam się z nimi kompletnie ideowo. PO i PSL, jak słyszymy, myślą tylko o sobie – ocenił.

 

Prowadząca Agnieszka Gozdyra dopytała, czy “Lewica myśli o Polsce”. Jak odparł Milewski, “jeśli chcą rozmawiać z najlepszym polskim rządem to znaczy, że zależy im na dobru naszego państwa”. – To jest prosta sprawa – podsumował.

wka/Polsat News, Polsatnews.pl

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment