imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Nowy Jork będzie szczepił turystów. Za darmo

000AWC9EN2BHI432-C411.jpg


​Burmistrz Nowego Jorku chce przyciągnąć turystów oferując im darmowe szczepionki przeciw COVID-19. Dawki będą dostępne w mobilnych punktach szczepień. Przed pandemią miasto osiągało na turystyce miliardowe dochody.

W atrakcyjnych miejscach “Wielkiego Jabłka” turyści będą mogli zaszczepić się preparatem firmy Johnson & Johnson. Władze miasta liczą na to, że zachęcą w ten sposób wiele osób do odwiedzenia Nowego Jorku.

Według stacji NBC, która cytuje burmistrz Billa de Blasio, stan Nowy Jork musiałby nieco zmodyfikować reguły dotyczące szczepień. Burmistrz powiedział, że jego zespół współpracuje z administracją gubernatora Andrew Cuomo, aby osiągnąć ten cel.

Jak zapewnił, mobilne furgonetki są gotowe do akcji już w ten weekend, w takich miejscach jak m.in. Empire State Building, Times Square, Brooklyn Bridge Park oraz Central Park. Czekają tylko na zielone światło ze strony władz stanowych.

Rosja ma nową szczepionkę. Wystarczy jedna dawka

– Jest to pozytywna wiadomość dla turystów. Przyjedźcie tutaj, jest bezpiecznie, to wspaniałe bezpieczne miejsce i będziemy się o was troszczyć. Upewnimy się, że się zaszczepicie, kiedy będziecie tu z nami – pokreślił de Blasio.

Miasto podejmuje wysiłki by zarobić na turystyce blisko 60 mld dolarów, a także przywrócić prawie 90 tys. miejsc pracy, które zostały zlikwidowane z powodu pandemii.

Gubernator Cuomo powiedział w środę, że kiedy Broadway wznowi spektakle we wrześniu, może to przyciągnąć więcej turystów, a miasto chce im zaoferować darmowe szczepienia.

– W tym momencie maski, badania lekarskie, zwiększona filtracja powietrza i wentylacja, a także rygorystyczne wymagania dotyczące czyszczenia i dezynfekcji są obowiązkowe, ale to może ulec zmianie – dodał Cuomo.


Source link

Leave a Comment