imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Leszczyna: Morawiecki rozegrał Lewicę jak dzieci

kn8faxdpdjwf74ce9s3yfvbqxwgtaty5.jpg


– Morawiecki rozegrał Lewicę jak dzieci. Musiał wpisać w KPO pieniądze na szpitale zanim się z wami dogadał, a mieszkania wpisał, wiedząc, że nie można ich finansować – powiedziała w “Debacie Dnia” Izabela Leszczyna (KO). – KO głosuje, a w zasadzie rzuca piach w szprychy ratyfikacji, na którą czeka cała Europa – odpowiedział Andrzej Szejna (Lewica).

Sejm przyjął we wtorek ustawę wyrażającą zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE. “Za” opowiedziało się 290 posłów, przeciw było 33, a 133 wstrzymało się od głosu. Teraz ustawa trafi do Senatu.

 

ZOBACZ: Sondaż dla “Wydarzeń” Polsatu: negatywna ocena ugrupowań, które nie poparły głosowania ws. FO

 

W najnowszym sondażu IBRiS dla “Wydarzeń” Polsatu ponad połowa (54 proc.) respondentów źle ocenia decyzję Koalicji Obywatelskiej o wstrzymaniu się od głosu ws. Funduszu Odbudowy. 23,9 proc. określa strategię ugrupowania jako pozytywną.

“Pan poparł antyunijny, skorumpowany rząd”

– Niby proeuropejskie ugrupowanie Koalicja Obywatelska głosuje, a w zasadzie rzuca piach w szprychy ratyfikacji, na która czekają Francja, Niemcy, cała Europa. Po tym wszystkim mówicie jeszcze, że to Lewica nie jest europejska? To wy wyszliście z szeregu partii opozycyjnych, bo wszystkie inne głosowały za – stwierdził Andrzej Szejna.

 

– Pan poparł antyunijny, skorumpowany rząd, w dodatku antydemokratyczny. Za kilka tygodni usłyszy pan, że KE kazała PiS wykreślić te mieszkania. Wiem to dokładnie od urzędników europejskich i powiem panu więcej, niestety, premier Morawiecki wiedział o tym, że nie można finansować mieszkań z KPO już wtedy, jak się z wami układał – odpowiedziała mu Izabela Leszczyna.

 

ZOBACZ: Fundusz Odbudowy. Jackowski: nie poprę w Senacie ustawy ratyfikacyjnej

 

– Przestańcie opowiadać bajki. Kiedy wy marzyliście mgliście o jakimś rządzie, my mówiliśmy: trzeba ratyfikować Fundusz Odbudowy i staraliśmy się wynegocjować korzystne dla Polek i Polaków zapisy w KPO. (…) Złożyliście na koniec poprawki do poprawek lewicy do KPO – podkreślił poseł.

 

WIDEO: “Debata Dnia” o głosowaniu ws. FO

  

“Morawiecki rozegrał Lewicę jak dzieci”

Leszczyna zaznaczyła, że “Morawiecki rozegrał Lewicę jak dzieci”.

 

– Musiał wpisać w KPO pieniądze na szpitale, zanim się z wami dogadał, a mieszkania wpisał, wiedząc, że nie można ich finansować. I tylko o to, panie pośle, chodziło, żebyście wytrzymali, żebyście stali za nami murem i zmusili PiS do tego, że przy 211 głosach nie odważył się głosować tej ratyfikacji, bo mogliśmy osiągnąć dużo więcej – dodała.

ac/Polsat News, Polsatnews.pl

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment