imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Nowa Geometria FV firmy Kennametal z innowacyjnym wiórołamaczem

Kennametal_FV.jpg


PITTSBURGH, 2 listopada 2023 r. /PRNewswire/ — Kennametal Inc. (NYSE: KMT) ogłosiła dzisiaj wprowadzenie nowej Geometrii FV z innowacyjnym wiórołamaczem, który umożliwia uzyskanie bardziej stabilnego cięcia i ostrzejszych krawędzi, a w efekcie ulepszonej chropowatości powierzchni i formowania się wiórów.

„Elastyczność nowej Geometrii FV pozwala operatorom uzyskać lepsze efekty dzięki stałej kontroli nad tworzeniem się wiórów na niskich i średnich głębokościach cięcia przy mniejszej liczbie przerw na zmianę narzędzia” – powiedział Scott Etling, wiceprezes ds. marketingu w dziale zarządzania produktami na świecie.

Geometrię FV wyposażono w kanały, które podają substancję chłodzącą bliżej krawędzi cięcia – z myślą o operatorach urządzeń do obróbki metalu, którzy oczekują wszechstronności oraz braku lub niewielu przerw w cięciu.

Geometria FV eliminuje potrzebę zmiany narzędzi przy wykańczaniu, co sprawia, że rozwiązanie idealnie sprawdzi się w szeregu zastosowań transportowych i inżynieryjnych.

Kennametal

Jako lider technologii przemysłowej Kennametal Inc. od ponad 80 lat zapewnia klientom zwiększoną produktywność dzięki wiedzy z zakresu materiałoznawstwa, tłoczenia i rozwiązań odpornych na ścieranie. Klienci z branży lotniczej i kosmicznej oraz z sektora obronności, robót ziemnych, energetyki, inżynierii ogólnej i transportu zwracają się do Kennametal o pomoc w osiągnięciu odpowiedniej precyzji i wydajności produkcji. Każdego dnia około 8700 pracowników pomaga klientom w niemal 100 krajach zachować konkurencyjność. W roku finansowym 2023 r. Kennametal wygenerował około 2,1 mld USD przychodów. Więcej informacji na stronie www.kennametal.com. Obserwuj @Kennametal na X (poprzednio Twitter) oraz na Instagramie, Facebooku, LinkedIn i YouTube.

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/2262242/Kennametal_FV.jpg

Źródło: Kennametal

Źródło informacji: PR Newswire

 


Source link

Leave a Comment