imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Nie żyje Alex Trebek – legenda amerykańskiej telewizji. Miał 80 lat

iu2tzty5h1tvgey13mvnqsdtt6e42mjy.jpg


Prowadzący teleturniej “Jeopardy!” Alex Trebek zmarł w wieku 80 lat w swoim domu w otoczeniu rodziny i przyjaciół – poinformowali producenci programu w mediach społecznościowych. Trebek prowadził program przez ostatnie 36 lat, ostatnie odcinki z jego udziałem zostaną wyemitowane w grudniu.

Informację o śmierci prowadzącego “Jeopardy!” przekazano w niedzielę. “»Jepoardy!« z żalem zawiadamia, że Alex Trebek nad ranem zmarł w swoim domu w otoczeniu rodziny i przyjaciół. Dziękujemy Alex” – brzmi pełna treść wiadomości.

 

ZOBACZ: Nie żyje Krzysztof Pajewski. Mistrz świata w taekwondo miał koronawirusa

 

Trebek urodzony w kanadyjskim Sudbury, prowadził “Jeopardy!” nieprzerwanie od 1984 r., miał na swoim koncie ponad 8200 odcinków programu. W ciągu ponad 50 lat kariery prowadził również takie teleturnieje jak m.in. “High Rollers”, “To Tell the Truth” i “The Wizard of Odds”.

 

 

Został siedem razy nagrodzony nagrodą Emmy, ma też swoją gwiazdę w Alei Gwiazd w Toronto.

“Kochający, porządny facet”

Nie ujawniono co było przyczyną śmierci prezentera. CNN przypomina, że Trebek w marcu 2019 r. przekazał, że choruje na raka trzustki w zaawansowanym stadium. Trebek nie zrezygnował jednak z prowadzenia show. Ostatni raz był na planie 29 października – odcinki zostaną wyemitowane w Boże Narodzenie, 25 grudnia.

 

ZOBACZ: Nie żyje Dariusz Gnatowski. Aktor miał 59 lat

 

“Alex nie był jedynie najlepszy w tym, co robił. Był kochającym, porządnym facetem. Jestem wdzięczny za każdą minutę z nim spędzoną. Dziś myślę o jego rodzinie i jego rodzinie telewizyjnej – w pewnym sensie wszyscy do niej należymy” – napisał na Twitterze Ken Jenning, regularny uczestnik programu “Jeopardy!”.

 

 

Trebek zostawił po sobie żonę Jean, z którą był związany od 1990 r. oraz troje dzieci.

bas/hlk/ CNN, polsatnews.pl

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment