imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Naprawa Mostu Krymskiego. Moskwa wyznaczyła datę zakończenia prac

vyygvd6i3myrag15c7oboy11n24dkfze.jpg


Rosyjski rząd polecił naprawić Most Krymski najpóźniej do 1 lipca 2023 roku. Kreml wyznaczył też firmę, która ma się tym zająć.

Rosyjska agencja RIA Novosti przekazała, że decyzję Moskwa wydała w czwartek. “Ustalić termin zawarcia umów państwowych na wykonanie robót na 1 lipca 2023 roku” – głosi rosyjskie zarządzenie.

 

Tym samym Kreml wyznaczył również firmę, która ma naprawić most. Prace wykona “Niżnyoangarsktransbud”.

 

ZOBACZ: Atak na most Krymski. Wpadka rosyjskiej propagandy, nie policzyli kół ciężarówki

 

Zbudowany przez Rosję w 2018 roku most na Krym łączy okupowany przez Rosję od 2014 r. Półwysep Krymski z rosyjskim Krajem Krasnodarskim.

Most Krymski osobiście otwierał Putin

Portal “Ukraińska Prawda” przypomina, że budowa przeprawy była prowadzona od 2015 roku z naruszeniem prawa międzynarodowego, ponieważ Ukraina nie wydała takiego zezwolenia. W maju 2018 roku na okupowanym Krymie uroczyście otwarto część mostu dla pojazdów. Otwarciu przewodniczył Putin, który przejechał ciężarówką przez most z Tamania do Kerczu.

 

ZOBACZ: Białoruś. Media: Decyzja o mobilizacji zapadła. Odbędzie się pod pozorem testów sprawności

 

8 października rano na moście doszło do eksplozji i pożaru. Według rosyjskich służb wybuch wywołała detonacja ładunku wybuchowego w ciężarówce.

 

Z kolei, ukraińska agencja Interfax-Ukraina podała, powołując się na źródła, że była to operacja specjalna Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU). SBU nie skomentowała tej opinii.

msm/ sgo/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment