Napoli upokorzone u siebie! Sensacyjna porażka mistrzów Włoch

Napoli przegrało z Frosinone we wtorkowym meczu Pucharu Włoch. Goście niespodziewanie wygrali 4:0 i awansowali do kolejnej rundy.

Do przerwy było 0:0. Gdy wydawało się, że w drugiej połowie faworyci rozpoczną strzelanie, na prowadzenie niespodziewanie wyszło Frosinone. W 65. minucie wynik otworzył Enzo Barrenechea, finalizując dokładne dośrodkowanie z rzutu rożnego. Pięć minut później było już 2:0 dla gości. Fatalny błąd Giovanniego Di Lorenzo wykorzystał Giuseppe Caso i przybliżył outsiderów do awansu.

W doliczonym czasie gry padły jeszcze dwa gole. Najpierw na 3:0 strzelił… wypożyczony z Napoli Walid Cheddira, pokonując golkipera gospodarzy z rzutu karnego, a rezultat ustalił Abdou Harroui. Frosinone sensacyjnie wyeliminowało mistrzów Włoch i w ćwierćfinale zagra z lepszym ze spotkania Juventus – Salernitana.

Leczący drobny uraz Piotr Zieliński nie zagrał w tym meczu.