imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Nagroda Ślad dla dziennikarki Polsat News Małgorzaty Ziętkiewicz

5rskpbbwd6txqyzgg6ns7185xvf9ipfz.jpg


Dziennikarka i reporterka telewizyjna Polsat News Małgorzata Ziętkiewicz została w tym roku laureatką dziennikarskiej nagrody “Ślad” im. biskupa Jana Chrapka. Uhonorowano ją m.in. za “odwagę i profesjonalizm”.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w piątek podczas gali w Domu Arcybiskupów Warszawskich.

 

Jak przekazał przewodniczący kapituły Tomasz Krzyżak, dziennikarka Polsat News Małgorzata Ziętkiewicz została nominowana “za profesjonalizm, odwagę w pokazywaniu dobra, wrażliwość, otwartość na drugiego człowieka oraz zdolność do podejmowania dialogu, którego świat coraz częściej unika”.

Nagroda “Ślad” 2023. Laureatką Małgorzata Ziętkiewicz

Podczas odbierania statuetki Małgorzata Ziętkiewicz podziękowała widzom.

 

 

– Muszę najpierw podziękować naszym widzom, bo tak naprawdę to jest nagroda dla nas, bo dzięki temu, że jesteście z nami, to możemy tworzyć takie materiały i iść tym tropem, który wyznaczył biskup Jan Chrapek, który mówił: “idź przez życie tak, aby pozostał po tobie ślad” – powiedziała. 

 

ZOBACZ: Nagroda dla Fundacji Polsat. “Pomaganie mają w genach”

 

Nagroda Dziennikarska “Ślad” im. bp. Jana Chrapka

Jak podkreślają organizatorzy nagroda przyznawana jest za działalność w mediach, która w wybitny sposób przyczyniła się do budowania kultury prawdy, porozumienia i dialogu

 

Zwycięzca otrzymuje statuetkę autorstwa prof. Gustawa Zemły i 10 tys. zł. Rzeźba, która przedstawia dwie otwarte dłonie, utrwalone w geście zbliżenia, symbolizuje gotowość do niesienia pomocy bliźniemu i otwartość na dialog.

 

Nagroda Dziennikarska “Ślad” im. bp. Jana Chrapka przyznawana jest od 2002 r. Laureatami jej dotychczasowych edycji byli m.in. Szymon Hołownia, ks. Jan Kaczkowski i Tomasz Terlikowski.

red/Polsat News

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment