Legia Warszawa liderem grupy Ligi Konferencji! Ważne zwycięstwo

Obie drużyny przystępowały do czwartkowego spotkania ze świadomością, że Aston Villa chwilę wcześniej ograła AZ Alkmaar 4:1. Stawka meczu była wysoka, gdyż zwycięzca, podobnie jak Anglicy, miałby na koncie sześć punktów.

W Mostarze na gola trzeba było czekać do 30. minuty. Wtedy Josip Corluka precyzyjnie dośrodkował piłkę na głowę Nemanji Bilbiji, który wykorzystał złe ustawienie defensywy Legii i strzał głową wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Bośniacy nie cieszyli się jednak długo z tego prowadzenia.

Trzy minuty później Legia sprytnie rozegrała rzut wolny, choć w pewnym momencie wydawało się, że z tej akcji może nic nie wyniknąć. Ernest Muci zdołał jednak dograć piłkę w pole karne, a tam z najbliższej odległości do własnej siatki trafił Slobodan Jakovljevic.

Tuż po przerwie fanom Legii znowu mocniej zabiły serca, gdyż do siatki trafił Mario Cuze. To trafienie nie zostało jednak uznane – w przeciwieństwa do tego autorstwa Blaza Kramera. Słoweniec kapitalnie uderzył piłkę głową, rehabilitując się za pudło z pierwszej połowy. Legia po raz pierwszy wyszła na prowadzenie.

Po pięciu minutach Bośniacy ponownie trafili do siatki i ponownie po chwili byli rozczarowani. Choć Matija Malekinusic przez moment cieszył się z piątego gola w sezonie, to po raz drugi podczas tego spotkania VAR pozbawił złudzeń gracza gospodarzy.

Wynik nie uległ już zmianie. Legia wygrała ważne spotkanie i awansowała na pierwsze miejsce w grupie E.

Zrinjski Mostar – Legia Warszawa 1:2 (1:1)