imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

MŚ w zapasach U23: Szymon Szymonowicz powalczy o brąz w wadze 87 kg

szw77cda8fa9axbuzapdafp2474hu1p9.jpg


MŚ w zapasach U23: Szymon Szymonowicz powalczy. o brąz w wadze 87 kg

Klasyk Szymon Szymonowicz stoczy we wtorek w Belgradzie pojedynek o brązowy medal zapaśniczych mistrzostw świata zawodników do lat 23 w wadze 87 kg.

Przeciwnikiem zawodnika Cementu Gryf Chełm będzie zwycięzca walki repesażowej Gabriel Lupasco (Mołdawia) – Markus Tapani Sihtola (Finlandia).

 

Zobacz także: Eksperci podsumowali walkę Jana Błachowicza. “Wygrywa ryzyko”

 

Szymonowicz w 1/8 finału wygrał ze Spencerem Woodsem (USA) na łopatki, a w ćwierćfinale pokonał przez przewagę techniczną 10:0 Robena Elisa Beena (Norwegia).

 

Polak nie sprostał w półfinale Węgrowi Davidowi Lasoncziemu, przegrywając 0:6. Węgier powalczy o złoto z Rosjaninem Aleksandrem Komarowem.

 

Szansę na walkę o brązowy o medal może mieć w kategorii 63 kg kolejny klasyk Arsłanbek Salimow (Klub Sportowy Wschód Białystok). Musi jednak wygrać wtorkowy pojedynek repesażowy z Hraczą Poghosjanem z Armenii.

 

Poza burtą mistrzostw znalazło się w poniedziałek dwóch kolejnych polskich specjalistów stylu klasycznego: Grzegorz Hildebrand (UKS Olimpijczyk Kędzierzyn-Koźle) w wadze 55 kg oraz mistrz Polski seniorów 2021 Patryk Bednarz (RCSZ Olimpijczyk Radom) w kategorii 77 kg.

 

Hildebrand przegrał w kwalifikacjach z Tarasem Krupskym z Ukrainy 0:8, natomiast Bednarz po wygranej w kwalifikacjach z Perem Andersem Kure (Norwegia) 3:1 uległ Siergiejowi Stiepanowowi (Rosja) 1:7.

 

W czempionacie globu w stylu klasycznym, wolnym i w rywalizacji kobiet bierze udział prawie 620 zawodników i zawodniczek z 58 krajów.

 

To pierwsza tak wielka impreza zapaśnicza w tej kategorii wiekowej od 760 dni. Poprzednio mistrzostwa nie mogły odbyć się z powodu pandemii Covid-19.

 

Obradujący w stolicy Serbii kongres Międzynarodowej Federacji Zapaśniczej (United World Wrestling) wybrał ponownie na prezydenta Serba Nenada Lalovica stojącego na czele zapaśniczej centrali od 2013 roku. Funkcję Lalovic będzie pełnił przez kolejnych sześć lat.

 

„Będziemy nadal współpracować w kluczowych kwestiach dla rozwoju tej dyscypliny sportu, a wspólny wysiłek poprowadzi nas do przodu. Zidentyfikowaliśmy pięć obszarów, w których podejmiemy skoordynowany i skoncentrowany wysiłek w ciągu najbliższych pięciu lat” – powiedział po wyborze Lalovic.

BS, PAP

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.


Source link

Leave a Comment