imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Monika Pawłowska wróci do Sejmu? Ma rozmawiać z koalicją rządzącą

s5cxak8skvytxr4u5phtkcwx1hk3he6t.jpgW weekend pojawiły się informacje, że Monika Pawłowska szuka sojuszników w Trzeciej Drodze. Polityk obecnie związana z PiS ma objąć mandat po Mariuszu Kamińskim. O tym, jaka jest szansa na to, że tak się stanie, rozmawiali w “Debacie Powyborczej” Paweł Śliz, Marcin Bosacki i Paweł Szrot. Wcześniej o Pawłowskiej mówił także rzecznik PSL Miłosz Motyka.

Monika Pawłowska wkrótce może trafić do Sejmu. Choć w wyborach do parlamentu pierwotnie jej się nie poszczęściło, to teraz jest pierwszą osobą w kolejce z chełmskiej listy PiS do objęcia mandatu po Mariuszu Kamińskim. Jeśli by go objęła, prawdopodobnie oznaczałoby to dla niej koniec kariery w Prawie i Sprawiedliwości. Polityk – jak wynika z mediach doniesień – ma prowadzić rozmowy z Trzecią Drogą. Miała nawiązać kontakt z liderami PSL i Polski 2050. 

M. Pawłowska w Trzeciej Drodze? “Nie słyszałem”

Poseł z tej koalicji jednak, że “nie słyszał, by takie rozmowy były prowadzone”. – PKW wskazało osobę i ta osoba ma prawo podjąć decyzję, czy obejmie ten mandat. Nie mnie to oceniać (czy się nadaje do Trzeciej Drogi – red.). Nie słyszałem, żeby były oficjalne rozmowy na ten temat prowadzone w mojej partii – mówił Paweł Śliz (Polska 2050).

 

WIDEO: Monika Pawłowska w Trzeciej Drodze?

 

 

 

W tej kwestii wypowiedział się także także Marcin Bosacki (KO), który stwierdził, że gdyby ona (Pawłowska) miała do mojego klubu trafić, “by to było wyjątkowo dyskomfortowe”. – Jest to chyba w ostatnich latach przykład największego posła-wędrowniczka – od Lewicy po PiS i teraz miałaby się znaleźć gdzieś indziej – mówił. Polityk dodał jednak, że rozumie, że Pawłowska ma prawo wejść do Sejmu, bo zdobyła kolejny największy wynik na liście PiS. 

 

Poseł PiS Paweł Szrot, który jest w klubie z Pawłowską, podkreślił, że “ona jak i władze Trzeciej Drogi stanowczo zdementowały, by dochodziło do takich rozmów“. Faktycznie zapewniał o tym m.in. rzecznik PSL Miłosz Motyka w niedzielnym “Gościu Wydarzeń”. – Nie wyobrażam sobie tego. Czekam, aż ona obejmie mandat – powiedział Miłosz Motyka. 

 

Sama Monika Pawłowska stwierdziła w serwisie X, że wszystkie informacje na temat jej rozmów z Trzecią Drogą są kłamstwem. 

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment