imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

MKOl. Thomas Bach jest za dopuszczeniem Rosjan i Białorusinów do IO 2024 w Paryżu

8xhirxyvigo98sktnstxw9754ty4d7g5.png


Rosjanin Zavur Uguev świętuje zwycięstwo w finale zapasów podczas Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 w Makuhari Messe w Tokio 5 sierpnia 2021 roku

Międzynarodowy Komitet Olimpijski we wtorek przywrócił możliwość startów Rosjan i Białorusinów w sportach indywidualnych pod flagą neutralną. Wcześniej przewodniczący organizacji Thomas Bach rekomendował takie rozwiązanie. Decyzja nie oznacza jeszcze zgody na udział w nadchodzących IO 2024 w Paryżu.

Thomas Bach podczas wtorkowej konferencji prasowej mówił o tym, że rekomenduje dopuszczenie Rosjan i Białorusinów do igrzysk w Paryżu, ale pod kilkoma warunkami.

 

Kilka godzin później MKOl podjął decyzję o dopuszczeniu sportowców pochodzących z Rosji i Białorusi do zawodów indywidualnych. 

 

Najważniejsze z warunków to: uczestnictwo wyłącznie w zawodach indywidualnych, zakaz występu dla sportowców aktywnie popierających wojnę, związanych z armią czy klubami wojskowymi. 

 

 

– Uczestnictwo sportowców z rosyjskimi i białoruskimi paszportami w międzynarodowych zawodach działa – powiedział Bach na początku posiedzenia zarządu MKOl w Lozannie. Wskazał przy tym kilka dyscyplin m.in. tenis czy kolarstwo. 

MKOl zdecyduje o możliwości startu Rosjan i Białorusinów IO 2024

Bach przekazał na konferencji, że zarząd organizacji “w odpowiednim czasie” zdecyduje o możliwości startu Rosjan i Białorusinów w przyszłorocznych igrzyskach w Paryżu.

 

Ta decyzja wywołuje spore kontrowersje. Wiele państw w tym Ukraina, Polska, Estonia, Łotwa i Litwa grożą bojkotem imprezy.

 

ZOBACZ: Igrzyska olimpijskie. MKOl może dopuścić sportowców z Rosji i Ukrainy do startu

 

– Nie będziemy w stanie znaleźć rozwiązania, które zadowoli wszystkich. Być może będziemy musieli z tym żyć – stwierdził przewodniczący MKOl. 

ap/map/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment