imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

MEN: Lekcje w szkołach w czasie epidemii – zalecenia dla dyrektorów szkół

36856784_Bezpieczny_powrC3B3t_do_szkoC582y_-_rodzice_crop_300x168_1ecbaaed_CPO.jpg


– MEN informuje:

Zalecenia dla dyrektorów szkół i placówek, które znajdują się w strefie żółtej i czerwonej, możliwe modele kształcenia w czasie epidemii, procedury postępowania dyrektora i służb sanitarnych w sytuacji wystąpienia zagrożenia zakażenia COVID-19 w szkole, placówce – to główne tematy wspólnej konferencji Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Pionkowskiego i Zastępcy Głównego Inspektora Sanitarnego Izabeli Kucharskiej. Relacja z konferencji znajduje się tutaj: https://www.gov.pl/web/edukacja/organizacja-ksztalcenia-zalecenia-dla-dyrektorow

Ponadto na stronie MEN opublikowane zostały materiały do pobrania, tj wideo z nagraniem konferencji: https://youtu.be/ES159rHt8lc

Grafiki, plakaty – 10 zasad dla ucznia i rodzica, wytyczne dla dyrektorów szkół ze stref żółtej i czerwonej przekazuję w załączniku.

Dziś udostępniliśmy również na stronie internetowej MEN najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi w związku z powrotem uczniów do szkół i placówek od 1 września 2020 r. To obszerny zbiór kilkudziesięciu pytań, które mogą być pomocne dla rodziców, dzieci i nauczycieli, który będzie uzupełniany na bieżąco. Można go znaleźć tutaj: https://www.gov.pl/web/edukacja/Q-A-powrot-uczniow-do-szkol-i-placowek-1-wrzesnia-2020 .

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Załączniki do komunikatów są dostępne za pośrednictwem nowej Platformy Serwisowej PAP: serwis.pap.com.pl Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ jml/ mhr/


Source link

Leave a Comment