imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Mąż Krisciny Cimanouskiej już w Polsce. “Chcę biegać, nie uciekać”

rbak3gn5jzbp5n8cmg727efkep3g898n.jpg


Zdaniewicz opuścił Białoruś po tym, gdy jego żona w niedzielę poinformowała, że w związku z krytyką działań władz sportowych swojego kraju została odsunięta od udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, a funkcjonariusze próbowali ją zmusić do powrotu na Białoruś.

“Mąż przyjechał, mam dobry humor”

Kriscina Cimanauska goszcząc w “Dniu na Świecie” w Polsat News potwierdziła, że jej mąż jest już razem z nią w Polsce. – Czuję się dobrze, zwłaszcza, że mąż już przyjechał, więc mam bardzo dobry humor – powiedziała. 

 

– Nie zastanawiałam się, czy wyjazd z Tokio jest trudny, czy nie. Martwiłam się o moje bezpieczeństwo. Wydaje mi się, że to była właściwa decyzja i uratowała mi życie – powiedziała sportsmenka. Podkreśliła, że jej decyzja była skonsultowana nie tylko z mężem, lecz także z rodzicami. – Babcia powiedziała, że nie mogę wracać na Białoruś, bo to nie będzie bezpieczne – powiedziała. Dodała, że babci ktoś mógł podpowiadać, ktoś poinformował o konsekwencjach ewentualnego powrotu do ojczyzny.

 

ZOBACZ: Polscy działacze w białoruskich aresztach. “Ostatni raz słyszałam go w marcu”

 

Cimanouska dodała, że będzie się martwić o rodzinę na Białorusi. – Mam nadzieję, że spotkamy się na terenie Polski – powiedziała. Poinformowała, że chce zostać w Polsce. – Chcę wystartować w przynajmniej jednych igrzyskach olimpijskich. Mam nadzieję, że uda się to w Polsce, ponieważ władze polskie bardzo mnie wspierają.

“Nie chcę uciekać”

Cimanouska wyjaśniła w rozmowie z Polsat News, że napis na jej koszulce – I want to run – który prezentowała na lotnisku w czwartek, należy rozumieć czysto sportowo, jako “chcę biegać”, a nie “chcę uciekać”.

 

WIDEO: Kriscina Cimanouska w “Dniu na Świecie”

 

 

W poniedziałek ukraińskie media podały, że Zdaniewicz przybył z Białorusi na Ukrainę. W rozmowie z ukraińską redakcją BBC 25-latek poinformował, że decyzję o wyjeździe za granicę podjął w pół godziny.

 

Łatuszka, były ambasador Białorusi w Polsce, przebywa w Warszawie i kieruje Narodowym Zarządem Antykryzysowym, jedną ze struktur opozycji białoruskiej.

pdb/PAP, polsatnews.pl

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment