imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Mariusz Witczak: Jarosław Kaczyński odleciał, dobrze, że Spodek został

9j59rz7dantakhy2843rs2t41a5wv1d4.png


– Spodek tak podziałał na Jarosława Kaczyńskiego, że odleciał w daleki kosmos – stwierdził w “Gościu Wydarzeń” Mariusz Witczak (KO), odnosząc się do wyborczej super niedzieli. – Padliście ofiarą własnych założeń. Nawet niemieckie media mówią o fiasku waszego marszu – odpowiedział mu Błażej Poboży (PiS), mówiąc o frekwencji na Marszu Miliona Serc.

Prowadzący program Bogdan Rymanowski rozmawiał ze swoimi gośćmi o minionej wyborczej super niedzieli. W Warszawie odbył się Marsz Miliona Serca organizowany przez Koalicję Obywatelską, a w Katowicach konwencja Prawa i Sprawiedliwości.

 

– Było milion uczestników – stwierdził Mariusz Witczak (KO). – Analizy PiS (dot. frekwencji na marszu – red.) przybierają postać karykaturalną. Ich kongres w Spodku był bliżej cyrku politycznego niż realnej polityki. Jarosław Kaczyński mówiąc o 60 tys. uczestników na naszym marszu nie dość, że się skompromitował, to jeszcze chyba Spodek tak na niego podziałał, że odleciał w daleki kosmos – dodał poseł.

 

ZOBACZ: R. Trzaskowski o niedzielnym “Marszu Miliona Serc”: Politycy PiS uciekli z Warszawy

 

– Policja podała te dane – na marszu było nieco ponad 100 tys. – powiedział z kolei Błażej Poboży, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

 

W pierwszej części programu gościem był minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau.

 

– Padliście ofiarą własnych założeń. Nawet niemieckie media mówią o fiasku marszu – zwrócił się do Witczaka.

Błażej Poboży: Fakty są bezlitosne

Poseł KO odniósł się do swojego rodzinnego miasta. – Z mojego Kalisza odprawiliśmy siedem autobusów. To był fantastyczny marsz, festiwal wolności – stwierdził.

 

– Rozumiem, że musicie starać się tłumaczyć frekwencyjną wpadkę, ale fakty są bezlitosne – skwitował Poboży.

 

Wideo: Mariusz Witczak i Błażej Poboży w “Gościu Wydarzeń”

 

 

Polityk PiS zgromadzenie zorganizowane w Spodku nazwał “bezwględnie największą w historii Polski po 89. konwencją polityczną”. – Wirutalnie w konwencji uczestniczyło 107 mln osób – dodał.

 

– Kaczyński odleciał, dobrze, że Spodek został – powtórzył Mariusz Witczak.

 

Nawiązał do wystąpienia europosła Dominika Tarczyńskiego na konwencji PiS: – Tarczyński jest symbolem upadku moralnego, jeśli chodzi o uprawianie polityki w Polsce. To jest siewca nienawiści, osoba, która kompromituje tę formację. To jest klasyczny hejter. PiS zbudował ten kongres na siewcy nienawiści.

 

– Tarczyński jest jednym z naszych najlepszych europarlamentarzystów. Rozumiem, że dotknęło was to, że odsłoniliśmy na desce, co kryje się za waszmi pustymi sercami. Jesteście partią pustych serc – skwitował wiceminister.

 

Wcześniejsze odcinki programu “Gość Wydarzeń” możesz zobaczyć TUTAJ.

 

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment