imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Mandat po Mariuszu Kamińskim. Monika Pawłowska otrzymała pismo

1z1pzne51eswn9qy5s8s1bmgv9hpqm34.jpgMonika Pawłowska poinformowała, że otrzymała od marszałka Sejmu Szymona Hołowni pismo dotyczące objęcia mandatu po Mariuszu Kamińskim. “Do piątku odpowiem” – napisała w serwisie X polityk.

“Dziękując za wszystkie przesłane pytania i wykonane telefony, odpowiadając na wysokie zainteresowanie, informuję, że wczoraj (16 lutego) otrzymałam od marszałka Szymona Hołowni pismo dotyczące objęcia mandatu poselskiego” – przekazała Monika Pawłowska w mediach społecznościowych. Dodała, że lider Polski 2050 odpowiedź może otrzymać najpóźniej w piątek. 

List od marszałka. Monika Pawłowska ma siedem dni na odpowiedź 

W udostępnionym dokumencie czytamy, że “wygasł mandat posła Mariusza Kamińskiego wybranego z listy kandydatów na posłów nr 4 Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość w okręgu wyborczym nr 7 z siedzibą Okręgowej Komisji Wyborczej w Chełmie”.

“W związku z powyższym uprzejmie informuję o przysługującym Pani pierwszeństwie do mandatu jako kandydatce z tej samej listy, która w wyborach otrzymała kolejno największą liczbę głosów” – przekazał marszałek w piśmie.

 

ZOBACZ: 100 konkretów na 100 dni rządu. Adam Szejnfeld: Absolutnie niemożliwe

 

Dodał, że “oświadczenie o przyjęciu mandatu powinno być złożone na moje ręce w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia niniejszego zawiadomienia”. Niezłożenie oświadczenia w tym terminie oznacza zrzeczenie się pierwszeństwa do obsadzenia mandatu. 

 

Mandat po Mariuszu Kamińskim może przejąć osoba, która w ostatnich wyborach parlamentarnych kandydowała do Sejmu z tej samej listy i w tym samym okręgu, ale otrzymała gorszy wynik od byłego szefa MSWiA. Uprawnieni do tego są kolejno: Monika Pawłowska, Beata Strzałka i Ryszard Madziar.

 

ZOBACZ: Była posłanka może wrócić do Sejmu. “Mam kilka dni na decyzję”

Przypomnijmy, Monika Pawłowska – posłanka PiS poprzedniej kadencji – jeszcze w jej trakcie – zmieniła barwy partyjne. Do Sejmu w 2019 roku dostała się z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej, potem przeszła do Porozumienia, aż w końcu do PiS. 

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment