imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Lionel Messi czy Diego Maradona? Papież Franciszek wskazał kogoś innego

u212qe84m32nk5464mkmr4zeror8pvt5.jpg


Papież Franciszek powiedział w środę w wywiadzie we włoskiej telewizji RAI, że za największego piłkarza uważa Brazylijczyka Pele, zmarłego w zeszłym roku. Papież, niegdyś zagorzały kibic piłki nożnej, mówił też o dwóch swoich rodakach – Maradonie i Lionelu Messim.

– Wasza Świątobliwość, Złotą Piłkę wręczono Messiemu, już po raz ósmy – powiedział dziennikarz i zapytał następnie papieża, kogo woli: Maradonę czy Messiego.

 

– Wymienię trzeciego: Pele. To trójka, którą obserwowałem. Maradona jako piłkarz był wielki, wielki, ale jako człowiek poniósł porażkę. Biedak poślizgnął się przy umizgach tych, którzy go wychwalali , a nie pomagali mu – stwierdził Franciszek.

 

ZOBACZ TAKŻE: Konfetti, szpaler i prezent. Koledzy z zespołu oddali hołd Leo Messiemu

 

– Maradona przyjechał mnie tu odwiedzić w pierwszym roku mojego pontyfikatu. A później nastąpił koniec – dodał.

 

– To ciekawe, że tylu sportowców źle kończy, także bokserzy – zauważył.

 

– Messi jest nienaganny, nienaganny; to dżentelmen. Ale dla mnie z całej tej trójki wielki jest Pele; człowiek o wielkim sercu. Rozmawiałem z Pele, spotkałem go kiedyś w samolocie, kiedy mieszkałem w Buenos Aires. Rozmawialiśmy. Było w nim wielkie człowieczeństwo – podkreślił papież.

 

– Cała trójka jest wielka, każdy na swój sposób. Messi jest świetny teraz, jeden z najlepszych, a Pele był świetny – podsumował Franciszek.

MC, PAP

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.


Source link

Leave a Comment