imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

“Lewica w kryzysie”, “nie ma oferty dla Polaków”. Politycy komentują spór w ugrupowaniu

s7h6cjd1z17u1f7bvzmg8w4zk2cyvo87.jpg


W sobotę rano Czarzasty zawiesił sześcioro posłów, członków zarządu ugrupowania: Tomasza Trelę, Karolinę Pawliczak, Wiesława Szczepańskiego, Wiesława Buża, Jacka Czerniaka i Bogusława Wontora. W uzasadnieniu tej decyzji wskazywał, że politycy skierowali do niego list, w którym podważono fakt zaciągnięcia w imieniu partii zobowiązań politycznych dotyczących zasad i trybu konsolidacji dawnego SLD oraz Wiosny Roberta Biedronia. Zaznaczył, że parlamentarzyści nie skorzystali z zaproszeń do bezpośredniej rozmowy i ocenił, że rozpowszechnienie treści listu poza strukturami Nowej Lewicy było zamierzonym i jedynym celem posłów oraz posłanek.

 

Później Trela poinformował, że kolejni członkowie zarządu Nowej Lewicy Sebastian Wierzbicki i Wincenty Elsner zostali zawieszeni przez Czarzastego w prawach członka. Zawieszeni sprzeciwiają się powołaniu w partii tylko dwóch frakcji.

 

– Myślę, że na ten temat ze wszystkimi osobami, które są parlamentarzystami a zostały zawieszone – będziemy rozmawiać w przyszłym tygodniu, bo jest posiedzenie Sejmu – przekazała posłanka Lewicy Paulina Matysiak.

 

ZOBACZ: Nowa Lewica. Sześcioro posłów zawieszonych. Trela: Rada Krajowa oceni działania Czarzastego

 

Tomasz Lenz (KO) ocenił, że Lewica “jest w pewnym kryzysie”. – Po pierwsze możemy poszukać socjalnego elektoratu lewicowego, który przeszedł do PiS. Część elektoratu lewicowego glosuje na KO, tam jest tez sporo polityków o poglądach lewicowych, a ta Lewica “my jesteśmy prawdziwą lewicą, to na nas trzeba glosować” – dziś jest podzielona, kłoci się – mówił.

 

Lenz dodał też, że Włodzimierz Czarzasty ma opinię osoby “która nie dotrzymuje umowy i zaskakuje swoimi decyzjami”.

 

WIDEO: Debata Tygodnia

“Być może PO miała tam swoje macki”

– Głównym celem, przynajmniej z tego co mówił poseł, który stał się liderem buntowników w Nowej Lewicy, to odsunąć PiS od władzy. Przecież to jest język PO – mówiła z kolei Joanna Borowiak (PiS). 

 

– Widać więc, być może, PO miała tam swoje macki – dodawała.

 

Robert Winnicki (Konfederacja) przyznał, że cała sytuacja przypomina mu walkę “mienszewików z bolszewikami”. – Ta walka o władzę jest tylko pewnym przejawem ogólnego przejawu Lewicy. Ten kryzys bierze się stad, że Lewica nie ma oferty dla Polaków – mówił.

bas/Polsat News

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment