imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

„Kwarantanna domowa”. Rząd chce śledzić Polaków przez aplikację – Wolna Polska – Wiadomości

child-watching-tv-scaled.jpg


„Szybsza komunikacja ze służbami i lepsza opieka dla osób objętych kwarantanną – to główny cel aplikacji Kwarantanna domowa. Zaczynamy ją udostępniać od dziś.

Wysłanie zdjęcia zamiast wizyty policjantów – tak, dzięki naszej aplikacji, może wyglądać kwarantanna domowa. Aplikacja jest darmowa, bezpieczna i dostępna w sklepach Google Play i App Store. Właśnie rozpoczęliśmy proces jej udostępniania.

Każdego dnia rośnie liczba osób objętych kwarantanną domową. To Polacy, którzy wrócili z zagranicy, ale i osoby, które miały kontakt z ludźmi zarażonymi koronawirusem. Z kwarantanną wiążą się pewne obowiązki.

– Najlepiej zrobić to od razu po przybyciu na miejsce odbywania kwarantanny – radzi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Nasza aplikacja jest bezpłatna i bezpieczna. Stworzyliśmy ją we współpracy z ekspertami w tej dziedzinie. Można ją znaleźć w sklepach Google Play lub App Store – dodaje szef MC.  

Jeśli zainstalujesz naszą aplikację krótką chwilę po wypełnieniu formularza lokalizacyjnego może się okazać, że Twoje dane nie dotarły jeszcze do naszego systemu. Warto wtedy poczekać 2-3 godziny i spróbować ponownie. Aplikację aktywujesz za pomocą numeru telefonu. Twoje konto zostanie zweryfikowane po wprowadzeniu kodu, który otrzymasz w wiadomości SMS.

WAŻNE! Nie ma możliwości, by z aplikacji korzystały osoby nieobjęte kwarantanną. Jej system jest połączony z bazą numerów telefonów osób, które zostały zobowiązane do przejścia kwarantanny.

Zaraz po aktywacji aplikacji dostaniesz zadanie… Jakie? Zrobienie sobie zdjęcia. Będzie to tzw. zdjęcie referencyjne, która jeszcze nam się przyda. Za chwilę dowiesz się do czego” – pisze www.gov.pl

Rząd chce kontrolować osoby, które mają obowiązek kwarantanny.

Interesuje mnie jedna kwestia: w jaki sposób, w tak krótkim czasie zrobili taką aplikację?

Przecież państwowe aplikacje „robią się” latami.

Koronawirus w Polsce jest od tygodni… a ministerstwo cyfryzacji ma już aplikację…

Bardzo dziwne… to rekord świata w tworzeniu aplikacji.

Rozpisanie przetargu to miesiące…

Robert Brzoza

źródło:

https://robertbrzoza.pl/post/kwarantanna-domowa-rzad-chce-sledzic-polakow-przez-aplikacje

 

AplikacjaKwarantanna


Source link

Leave a Comment