imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Koronawirus w Brazylii. Kolejny dzień z rekordową liczbą zakażeń

000AC60R3QG0QO85-C411.jpg


W ciągu ostatniej doby w Brazylii potwierdzono obecność koronawirusa u 59 961 osób. Po środzie (22 lipca), gdy odnotowano 67 860 zakażeń, jest to kolejny dzień rekordowego przyrostu przypadków SARS-CoV-2. W ciągu ostatnich 24 godzin z powodu COVID-19 zmarło 1311 osób.

Całkowita liczba potwierdzonych zakażeń przekroczyła w Brazylii już 2,3 mln. Łącznie, od początku epidemii zmarło tam 84 tys. osób – podało w czwartek (23 lipca) ministerstwo zdrowia tego kraju.

Brazylia jest drugim po Stanach Zjednoczonych krajem na świecie najmocniej dotkniętym przez epidemię koronawirusa, zarówno jeśli chodzi o liczbę zakażonych, jak i liczbę zgonów. Jest też krajem, który wciąż słabo radzi sobie z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Jednym z zakażonych jest prezydent kraju Jair Bolsonaro, u którego test wykazał wynik pozytywny już po raz trzeci w ciągu dwóch tygodni. Odbywa on obecnie kwarantannę. 

Zakażonych jest też dwóch ministrów brazylijskiego rządu – minister edukacji Milton Ribeiro i minister ds. obywatelstwa Onyx Lorenzoni.

Nowy wzrost zakażeń wystąpił w okresie, kiedy niektóre rejony Brazylii częściowo przywracają funkcjonowanie gospodarki. Epidemiolodzy wskazują, że wzrost zachorowań następuje w rejonach, które wcześniej deklarowały, że udało się im opanować epidemię.

Najbardziej dotkniętym przez koronawirusa stanem jest Sao Paulo, a z miast Rio de Janeiro.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców


Source link

Leave a Comment