imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Mel Gibson miał koronawirusa. Spędził tydzień w szpitalu

h3sywrrpk2qucrppsb9a5gohp6q8ni5j.jpg


Znany aktor spędził w szpitalu tydzień, kiedy okazało się, że choruje na Covid-19 – ujawnił brytyjski dziennik “The Guardian”. W szpitalu w Los Angeles gwiazdor leczony był lekiem Remdesivir.

Aktor trafił do szpitala w kwietniu – ustalili australijscy dziennikarze.

 

Tydzień w szpitalu

– Uzyskał wynik pozytywny i spędził tydzień w szpitalu. Leczony był lekiem Remdesivir. Od tamtej pory wiele razy uzyskał negatywny wynik testu na koronawirusa i pozytywny wynik testu na przeciwciała – poinformowali przedstawiciele aktora w rozmowie z “Daily Telegraph Australia”.

 

ZOBACZ: Tom Hanks z żoną powrócili do USA. Zakończyli izolację

Gibson dołączył do grona innych znanych aktorów, którzy zmagali się z koronawirusem. Wśród nich są: Tom Hanks, Rita Wilson, Idris Elba, Marianne Faithfull i Olga Kurylenko.

Hanks na Twitterze pisał, że podczas kręcenia zdjęć do filmu w Australii poczuł się zmęczony i obolały oraz zaczął odczuwać gorączkę. Poddał się testowi na koronawirusa, który dał wynik pozytywny. Podobnie było w przypadku jego 63-letniej żony.

 

USA wykupiły lek

W 1996 Gibson otrzymał dwa Oscary dla najlepszego reżysera i za najlepszy film roku za film “Braveheart. Waleczne serce”, oparty na historii życia szkockiego bohatera sir Williama Wallace’a.

 

ZOBACZ: “To będzie arcydzieło” – zapewnia Jim Caviezel. Czy kontynuacja “Pasji” Gibsona też wywoła burzę?

 

Pod koniec czerwca rząd USA wykupił niemal cały dostępny na rynku zapas leku Remdesivir, pomagającego przy ciężkim przebiegu Covid-19. W praktyce oznacza to brak możliwości zakupu leku przez kraje “reszty świata” przez następne trzy miesiące. Amerykański sekretarz ds. służby zdrowia twierdzi, że prezydent Trump zawarł z producentem “świetną umowę”.

 

ZOBACZ: Stany Zjednoczone wykupiły cały zapas leku na Covid-19

prz/hlk/ “The Guardian”

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment