imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Kongres 590: hasło „Łączymy wszystkich” nabrało międzynarodowego wymiaru

1_45.jpg


Fot. PAP – kadr z filmu

7. Edycja Kongresu 590 odbyła się w podwarszawskim Nadarzynie, w dniach 22-23 czerwca. „Poruszaliśmy problemy w obecnej sytuacji dla Polski najważniejsze, czyli współpracy międzynarodowej krajów Trójmorza oraz modeli zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego Polski” – mówił, podsumowując kongres, Wojciech Majewski, pełniący obowiązki prezesa Kongresu 590.

Wojciech Majewski podkreślił, że Kongres 590 jest płaszczyzną wspólnych spotkań i wymiany myśli. „Hasło, które przyświecało czerwcowej edycji – >>Łączymy wszystkich<< dotyczy każdego z nas” – zaznaczył prezes Majewski i dodał, że właśnie inicjatywa Trójmorza może zapewnić Polsce bezpieczeństwo w obliczu wojny w Ukrainie.

Jedną z kluczowych kwestii było bezpieczeństwo energetyczne Polski.

„Podczas kongresu Grupa ENEA podpisała list intencyjny z amerykańską firmą Last Energy, rozpoczynający proces budowy małych elektrowni jądrowych. Jest to kolejny krok w kierunku zapewnienia niezależności energetycznej Polski” – powiedział prezes Majewski.

„Zaproszony przez nas George Friedman podkreślił, że my, jako Trójmorze, musimy sami sobie zapewnić bezpieczeństwo przez mocniejszą integrację” – dodał.

Kongres 590 to jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w Polsce, które stanowi platformę wymianę idei i doświadczeń z zakresu biznesu, nauki, polityki i legislacji. To miejsce spotkań przedsiębiorców, ekspertów z wielu dziedzin, polityków z kraju i zagranicy. Jak co roku Kongres 590 odbył się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Źródło informacji: PAP MediaRoom


Source link

Leave a Comment