imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Kobyłka. Praca szuka człowieka. Jest jeden warunek: musi mieć “jaja”

b3mgsooaex37jknk712tm27puswfpskv.jpg


Ogłoszenie o pracę w urzędzie miasta zamieściła na Facebooku burmistrz Kobyłki (woj. mazowieckie) Edyta Zbieć. Poszukiwana jest osoba na stanowisko kierownika w Wydziale Infrastruktury. 

 

Wakat na stanowisku powstał, ponieważ “obecny kierownik odchodzi do spokojniejszej, mniej stresującej pracy”.

“Wymarzona praca”

Oprócz pewnych predyspozycji, kandydat musi spełniać jeszcze jeden istotny warunek – musi mieć “jaja”.

 

“Jeśli nie boisz się wyzwań, telefonów z informacjami ‘że jesteś złodziejem, idiotą i ku…ą’. Masz tzw. ‘jaja’ – to jest wymarzona praca dla ciebie” – poinformowała burmistrz Kobyłki.

 

ZOBACZ: Rząd apeluje o zaciskanie pasa. Firmy już zwalniają pracowników, a ludzie szukają dorywczej pracy

 

Jak dodała osoba ubiegająca się o pracę w urzędzie powinna wiedzieć, że “budżet miasta to ograniczone środki na łatanie dziur i równanie dróg”. Musi również umieć “wytłumaczyć to ludziom w sposób przystępny i kulturalny”.

 

Edyta Zbieć podkreśliła, że osoba pracująca na tym stanowisku podlega bezpośrednio burmistrzowi. “Spotykamy się często, żeby przegadać i ustalić wszystkie sprawy wydziału. Jestem osobą konkretną, rzeczową i wymagającą, tego też wymagam od współpracowników” – podkreśliła.

 

Zapewniła również, że przyszły pracownik może liczyć na zadowalające warunki finansowe. “Jeśli lubisz pieniądze, które podobno szczęścia nie dają, ale pozwalają godnie żyć, to musisz wiedzieć że nie mam węża w kieszeni i dobrze zapłacę za twoją uczciwą pracę” – wyjaśniła.

Zaznaczyła również, że o stanowisko mogą się ubiegać zarówno kobiety jak i mężczyźni. “Płeć nie ma znaczenia” – napisała.

 

Pozostałe wymagania

Burmistrz zamieściła również odnośnik do bardziej oficjalnej oferty pracy. Z niej dowiadujemy się m.in. że kandydat na to stanowisko musi posiadać polskie obywatelstwo, wyższe wykształcenie, minimum pięcioletni staż pracy i nieposzlakowaną opinię. 

 

ZOBACZ: Premier pokazał ofertę pracy z 2013 r. “Takie rządy nie są warte złamanego grosza”

 

Wymagana jest również znajomość szeregu ustaw dotyczących prawa budowlanego, samorządu gminnego, dróg publicznych oraz prawa wodnego i energetycznego. 

 

Mile widziane będzie również doświadczenie na stanowisku kierownika w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi, sprawne tworzenie pism urzędowych, dobra organizacja pracy, umiejętność pracy zespołowej, umiejętność obsługi co najmniej jednego serwisu prawniczego, umiejętność interpretowania przepisów prawa i ich wykorzystanie w praktyce oraz prawo jazdy kat. B.

dk/pgo/ Polsatnews.pl

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment