imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Kamiński: Polska pod rządami Kaczyńskiego i Morawieckiego zmierza od wolności do kajdanów

24yi2y5irzkbrw3r3q7tjcw8er1xkohk.jpg


Sprawę sędziego Igora Tuleyi komentowali na antenie Polsat News goście programu “Debata Dnia”: wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba oraz Michał Kamiński, wicemarszałek Senatu.

 

“Polska zmierza do kajdanów”

– To, co dzieje się dziś z sędzią Tuleją pokazuje, dokąd zmierza Polska pod rządami Kaczyńskiego i Morawieckiego. Mówiąc krótko: zmierza od wolności do kajdanów, w które chce zakuć rząd Mateusza Morawieckiego pana sędziego Tuleyę – powiedział wicemarszałek Senatu.

 

– I teraz jest pytanie przed każdym posłem i senatorem: czy rząd, który chce zakuwać sędziów na naszych oczach w tym samym czasie prosząc nas o głosowanie za tym rządem, jest rządem, który na takie głosowanie zasługuje? Czy nie lepiej uczynić wszystko, a dzieli nas od tego dosłownie kilka głosów, by ten rząd przestał być rządem RP? – dodał Kamiński.

 

ZOBACZ: Tuleya: nie ukrywam się przed prokuraturą

 

– Praworządność nie polega na tym, że sędzia może łamać prawo i jest wyłączony z prawa. To chyba odwrotnie właśnie działa – powiedział z kolei wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba (Solidarna Polska).

 

WIDEO – Politycy w “Debacie Dnia” o sprawie sędziego Igora Tulei

  

“Nie róbmy scenariusza Barei”

 

– Ja rozumiem, że w tej chwili wszyscy przyznajemy się do tego, że sędzia Tuleja najprawdopodobniej popełnił czyn zabroniony i powinien za to odpowiadać – powiedział Ozdoba.

 

– Nikt tego tak nie mówi – odpowiedział Kamiński.

 

ZOBACZ: Sędzia Tuleya będzie zatrzymany?

 

– Pan tak mówi panie ministrze – przypomniała Agnieszka Gozdyra. 

 

– No nie mieszajmy tych dwóch wątków. Zejdźmy na ziemię. Nie róbmy teatrzyków, nie róbmy scenariusza Barei, żeby ludziom mieszać w tym przekazie, bo czym innym jest łamanie prawa, a czym innym ta dyskusja, gdzie ktoś zwraca uwagę, że mogło dojść do jakichś ewentualnych uwag, że niby ta Izba… Ja to w ogóle mam wrażenie, że Polska według tych wszystkich europejskich organów jest wyjęta z całej tej dyskusji – powiedział Kamiński.

hlk/bas/Polsat News

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment