imalopolska

najnowsze wiadomości

Technologie

Jak grać w kości – Foliarz.pl

kosci.jpg


Stół do gry w kości od zawsze był jednym z najpopularniejszych miejsc do uprawiania hazardu. A przy okazji był również jednym z najbardziej hałaśliwych. Kości są bardzo cenione wśród graczy, zarówno tych w kasynach stacjonarnych, jak i przy stołach wirtualnych.

Warto zaznaczyć, że kości mogą nieco onieśmielać niektórych graczy z powodu swojego złożonego formatu zakładów. Dlatego w tym artykule przedstawimy proste wyjaśnienie zasad gry w kości, a także spojrzymy na jedne z najlepszych zakładów w tej starożytnej grze na pieniądze.

Prosty sposób na grę w kości

A więc może zaczniemy od czterech prostych kroków, dzięki którym można się dowiedzieć, jak grać w kości w kasynach online i lądowych:

Obstawiamy zakład Pass Line

Żeton krupiera ustawiony jest na „OFF”, aby pokazać, że rzut wyjściowy jeszcze się nie odbył.

Przesuwamy swoje żetony do sekcji „Pass” na stole, aby obstawić zakład „Pass”.

Rzucamy kośćmi

Rozgrywka polega na tym, że strzelec, czyli jeden z graczy, rzuca dwiema kośćmi. W przypadku rozgrywki online kości rzucane są za pomocą generatora liczb losowych, aby uzyskać całkowicie losowy wynik.

Jeśli wyrzucimy:

  • 7 lub 11 („Natural”): Wszyscy gracze, którzy postawili na Pass, wygrywają.
  • 2, 3 lub 12 („Craps”): Wszyscy gracze, którzy postawili na Pass, przegrywają.
  • 4, 5, 6, 8, 9 lub 10 („Point”): liczba ta staje się wynikiem punktowym i gra jest kontynuowana.

„Point” jest ustawiony i można obstawiać dodatkowe zakłady

Żeton krupiera ustawiony jest na „ON”, co oznacza, że ​​możliwe jest zawieranie innych zakładów.

Gracze kontynuują swój zakład na „Point” i przy okazji mogą też swobodnie obstawiać inne zakłady.

Rzuty kośćmi są kontynuowane, aż pojawi się „Point” albo 7

Gracz wygrywa, jeśli „Point” wypadnie przed 7, a przegrywa, jeśli 7 zostanie wyrzucona przed „Pointem”.

I kiedy zostanie wyrzucony jeden z powyższych, żeton krupiera jest ponownie ustawiany na „OFF” i następuje nowy etap „Come Out”.

Etap „Come Out” w kościach

W kościach są dwa etapy gry. Pierwszy z nich nazywa się etapem „Come Out”. I zanim się zacznie, gracze mogą wybrać opcję „Pass” lub „Don’t Pass” w tak zwanym zakładzie „Pass Line”. Większość graczy stawia na „Pass”, co odbywa się poprzez dodanie żetonu do tej sekcji stołu.

Kiedy zaczniemy grać w kości online, zobaczymy, że przycisk krupiera pokazuje słowo „OFF”. Oznacza to, że ​​trwa etap „Come Out”. W tym etapie gry rzucamy kośćmi, a uzyskany wynik określa postęp rozgrywki.

Istnieją trzy potencjalne wyniki:

  • 7 lub 11 („Natural”)
  • 2, 3 lub 12 („Craps”)
  • 4, 5, 6, 8, 9 lub 10 („Point”)

Wyrzucenie 7 lub 11 to natychmiastowa wygrana, podczas gdy wyrzucenie 2 („snake eyes”), 3 lub 12 to przegrana. A jeśli wyrzucimy jakąkolwiek inną liczbę (np. 4, 5, 6, 8, 9 i 10), staje się ona liczbą punktową („Point”). Przycisk krupiera przełącza się na „ON” i jest przesuwany na pole obok wyrzuconej liczby.

A teraz przechodzimy do etapu „Point”.

Zakład „Point” w kościach

Przykładowo, jeśli wyrzucimy 6, staje się ona liczbą punktową, a żeton gracza przenoszony jest z sekcji „Pass” do sekcji „numeru 6” na stole. Rozgrywka toczy się do momentu wyrzucenia 6 (wygrana gracza) lub 7 (przegrana gracza).

Istnieje wiele alternatyw dostępnych dla graczy w sekcji „Point”, a jedną z najpopularniejszych jest tutaj „Come Bet”. A z racji tego, że już został określony „Point”, możemy umieścić dodatkowe żetony w sekcji „Come”.

Podobnie jak w przypadku zakładu „Pass Line” gracze wygrywają, jeśli wyrzucą „Natural” (7 lub 11), a przegrywają, jeśli kości pokażą 2, 3 lub 12. Jeśli wyrzucona zostanie jakakolwiek inna liczba, stanie się ona kolejną liczbą punktową, a żeton gracza zostanie przeniesiony z sekcji „Come” do sekcji dowolnej liczby, która została wyrzucona.

W tym momencie liczba 7 staje się dla gracza „złą” liczbą, ponieważ tutaj 7 może wygrać tylko wtedy, gdy liczba punktowa zostanie ponownie wyrzucona, zanim pojawi się następna liczba 7.

Inne zakłady w kościach

Istnieje jeszcze wiele innych opcji zakładów dostępnych dla miłośników gry w kości. Zakłady te obejmują obstawianie liczb lub grup liczb, a do tego oferują różne wypłaty i prawdopodobieństwa.

Szczególnie ciekawym zakładem jest zakład „Odds” (albo „Taking Odds”). Zakład ten jest godny uwagi, ponieważ jest jedynym zakładem w kościach z zerową przewagą kasyna. A to czyni go wyjątkowo korzystnym dla graczy.

Zakład „Odds” nie zawsze jest dostępny w kasynach online, ale za to można zgarnąć lukratywne bonusy kasynowe na gry stołowe. A sam zakład „Odds” można stawiać w kasynach fizycznych – umieszczamy wielokrotność zakładu w żetonach (zwykle x2 kwotę zakładu) za zakładem w sekcji „Pass” lub „Come”. Taki zakład działa tak samo jak zakład Pass/Come, z tą różnicą, że wypłaca od 6/5 do 2/1 w zależności od tego, która liczba zostanie wyrzucona.


Source link

Leave a Comment