imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Izrael: Atak terrorystyczny w Tel Awiwie. Napastnik strzelił z karabinu do strażnika miejskiego

jov1jrwprmy8pg121pr9dhezp1hdq876.png


Mężczyzna strzelił z karabinu do strażnika miejskiego, gdy zatrzymano go do kontroli – podaje agencja AFP. Napastnik został zabity przez innego strażnika. Poszkodowany trafił do szpitala w stanie krytycznym. Lokalne media informują, że zmarł w szpitalu.

Policja poinformowała, że ​​napastnik wyciągnął karabin i strzelił do strażnika miejskiego w centrum Tel Awiwu. Wcześniej został zatrzymany do kontroli, ponieważ podejrzanie się zachowywał. 

 

“Inny strażnik zareagował szybko i zdołał zneutralizować terrorystę” – podają służby, cytowane przez AFP. Palestyński napastnik został przetransportowany do szpitala, gdzie potwierdzono jego zgon.

 

Ranny strażnik został przewieziony do szpitala w stanie krytycznym. “The Israel Times” poinformował, że 42-letni funkcjonariusz zmarł w szpitalu. Osierocił żonę i trójkę dzieci. 

 

ZOBACZ: Izrael: Premier Benjamin Netanjahu wyszedł ze szpitala. Znany powód hospitalizacji

 

Napastnik został zidentyfikowany jako 22-letni Palestyńczyk z miasta Dżanin położonego na Zachodnim Brzegu. Lokalne media informują, że miał przy sobie list, w którym napisał, że “chce zostać męczennikiem”. 

 

Premier Izraela Benjamin Netanjahu podziękował strażnikom miejskim za czujność, dzięki której udało się “zapobiec poważniejszemu atakowi”. 

Konflikt izraelsko-palestyński. Ponad 200 ofiar od początku roku

Do ataku doszło dzień po śmierci 19-letniego Palestyńczyka, który zginął w wyniku ataku na Zachodnim Brzegu. 

 

ZOBACZ: Protesty w Izraelu. Blokady autostrad, setki osób na ulicach

 

W tym roku w atakach związanych z konfliktem izraelsko-palestyńskim zginęło co najmniej 208 Palestyńczyków, 27 Izraelczyków, jeden Ukrainiec i jeden Włoch – wynika z danych zebranych przez AFP na podstawie oficjalnych źródeł po obu stronach.

dsk/ac/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment