imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

#idearozwojubiznesu – w listopadzie i grudniu seria wideokonferencji online dla małych i średnich przedsiębiorców

DOC.20231114.46891081.1.png


Trwa cykl informacyjno-edukacyjny spotkań online „Idea Rozwoju Twojego Biznesu” skierowanych do polskich przedsiębiorców. Został on zorganizowany – już po raz trzeci – przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii (MRiT). Eksperci omawiają nowe rozwiązania i regulacje prawne, a także zagadnienia takie jak sukcesja rodzinna, energia odnawialna czy zrównoważony rozwój. Kolejna wideokonferencja już 15 listopada.

Na najbliższej wideokonferencji 15 listopada o godz. 10:00 zostaną omówione zagadnienia gospodarki obiegu zamkniętego – „Gospodarka obiegu zamkniętego w firmach – moda czy konieczność?”.

GOZ lub inaczej gospodarka cyrkularna (circular economy) to model biznesowy, który minimalizuje zużycie surowców oraz powstawanie odpadów. Jej celem jest zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych i poziomu wykorzystania energii. Tworzy ona zamknięte pętle procesów, w których powstające odpady traktowane są jako surowce w kolejnych fazach produkcji.

Podczas spotkania eksperci dokładnie przyjrzą się, czy implementacja zasad GOZ w firmach to jedynie przemijający trend, czy też staje się nieodłącznym elementem strategii budowania przewagi konkurencyjnej i spełniania obowiązków społecznej odpowiedzialności. Dodatkowo, eksperci pokażą praktyczne aspekty zastosowania zasad GOZ i ich konkretny wpływ na korzyści ekonomiczne oraz środowiskowe. Wykażą również, jak adaptacja tych modeli może mieć kluczowe znaczenie dla przetrwania i rozwoju biznesu w zmieniającym się otoczeniu rynkowym. Uczestnicy będą mieli szansę zgłębić, w jaki sposób strategie związane z GOZ wpływają na efektywność operacyjną, innowacyjność oraz konkurencyjność firm.

Natomiast 20 listopada uczestnicy spotkania będą mogli zapoznać się bliżej z tematem „Ekspansja zagraniczna pod lupą – o współpracy z partnerami z krajów trzecich”.

Eksperci opowiedzą o barierach w handlu i inwestycjach na rynkach zagranicznych napotykanych przez polskich eksporterów. Uczestnicy poznają funkcjonalności portalu Access2Markets, interaktywnego kompendium wiedzy dla mniejszych firm, które chcą wejść na nowe rynki, korzystając z możliwości, jakie dają umowy i porozumienia zawarte przez Unię Europejską.

Kolejne wideokonferencje w ramach cyklu #idearozwojubiznesu będą obejmowały następujące tematy:

  • „Produkuj, zużywaj, oszczędzaj. Energia odnawialna dla przedsiębiorców w kilku krokach” (22 listopada),
  • „Zrównoważony rozwój w MŚP. Jak raportowanie ESG wpłynie na zbudowanie konkurencyjności rynkowej Twojej firmy?” (27 listopada),
  • „Jak z sukcesem przekazać firmę następcom? Fundacja rodzinna jako nowe rozwiązanie dla przedsiębiorców” (1 grudnia).

Wszystkie wideokonferencje z cyklu można obejrzeć pod linkiem: https://www.parp.gov.pl/component/site/site/idearozwojubiznesu#transmisja.

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Zachęcamy do zapisów na poszczególne spotkania, aby otrzymać o nich powiadomienie.

Więcej informacji o cyklu wideokonferencji znajduje się na stronie PARP: www.parp.gov.pl/idearozwojubiznesu.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

 


Source link

Leave a Comment