imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Hoymiles uruchamia S-Miles Cloud – nową, wydajną platformę monitorowania elektrowni słonecznej w czasie rzeczywistym, obsługiwaną przez aplikację mobilną i przeglądarkę

1-1_3.jpg


PR Newswire/Hoymiles Power Electronics Inc.

HANGZHOU, Chiny, 31 grudnia 2020 r. /PRNewswire/ — Spółka Hoymiles Power Electronics Inc. („Hoymiles”), wiodący producent mikroinwerterów, przedstawiła w ostatnim czasie nowatorską platformę S-Miles Cloud umożliwiającą wizualne i odbywające się w czasie rzeczywistym monitorowanie urządzeń wytwarzających energię. Z platformą S-Miles Cloud można połączyć kluczowe urządzenia terenowe. Dzięki wspomaganym internetem rzeczy (IoT) narzędziom gromadzącym dane platforma pozwala monitorować wydajność układów, dostarcza aktualizacji statusu w obrębie indywidualnych modułów i informuje o wszelkich usterkach.

„Nowa, ulepszona wersja platformy monitorującej wpisuje się w misję Hoymiles, którą jest zapewnianie >>inteligentniejszej<< energii elektrycznej, poprawa zdolności przetwarzania danych w chmurze i wydłużanie czasu odpowiedzi danych z bram sieciowych stanowiących część architektury przetwarzania brzegowego (edge computing). Szereg różnorodnych opcji inteligentnego monitorowania oraz funkcji operacyjnych i utrzymania sprawia, że możemy dostarczyć klientom wyższą wartość, na czym skupiamy się najbardziej” – powiedział Zhao Yi, zastępca dyrektora generalnego i dyrektor Ośrodka Badań i Rozwoju Hoymiles.

Obsługiwana przez aplikację mobilną i przeglądarkę platforma S-Miles Cloud stanowi wydajny i łatwy w użyciu portal monitorowania elektrowni słonecznych. Przyjazny dla użytkownika proces instalacji pozwala na szybkie i proste zintegrowanie platformy z istniejącym układem. W zaktualizowanej wersji platformy przewidziano jasny i prosty interfejs deski rozdzielczej, który zaprojektowano z myślą o użytkownikach końcowych i zapewnieniu im czytelniejszych danych wizualnych i dodatkowych opcji dogłębnej analizy. Nowa wersja platformy obejmuje również funkcję monitorowania w czasie rzeczywistym postępów w instalacji aktualizacji sprzętowych – wyświetlany jest pasek postępu oraz szczegółowe objaśnienia zaistniałych błędów.

Dzięki zastosowaniu ulepszonego wyświetlacza użytkownika końcowego uzyskano zoptymalizowaną strukturę techniczną służącą gromadzeniu, analizie i dystrybucji danych. Ulepszona platforma S-Miles Cloud umożliwia zsynchronizowaną analizę danych, a dzięki aplikacji opartej na chmurze obliczeniowej przetwarzanie danych odbywa się przy użyciu równoległej architektury obliczeniowej, która zapewnia optymalną pracę wszystkich procesorów w obrębie klastra i współpracuje z otwartym interfejsem programowania aplikacji, co z kolei umożliwia komunikację pomiędzy różnymi platformami, wymianę danych i zdalną obsługę za pomocą gniazda TCP. Platforma jest również kompatybilna z najnowszymi i najbardziej zaawansowanymi urządzeniami w ofercie Hoymiles, takimi jak DTU-Pro, DTU-Lite i najnowsze mikroinwertery w wersji Sub-1G.

Dzięki standaryzacji danych w obrębie całej elektrowni operatorzy mogą podejmować trafniejsze i poparte danymi decyzje dotyczące działań realizowanych na miejscu, co pozwala optymalizować wydajność energetyczną. Nowa platforma S-Miles Cloud nie tylko dostarcza dokładne i terminowe raporty na temat statusu, ale także zawiera nowe wskaźniki poboru i wydajności wytworzonej energii na potrzeby instalacji solarnej, co z kolei umożliwia dokładniejsze przedstawienie danych dot. statusu wytworzonej energii.

O Hoymiles

Założona w 2012 r. spółka Hoymiles jest wiodącym producentem mikroinwerterów, tworzącym rozwiązania z zakresu MLPE (modułowej energoelektroniki) dla inwestorów i użytkowników instalacji solarnych. Mikroinwertery Hoymiles (modele: 4 w 1 i 2 w 1) wyróżnia technologia zapewniająca najwyższą na świecie wydajność szczytową CEC, dzięki czemu od trzech lat znajdują się one na szczycie ogólnoświatowego rankingu najbardziej wydajnych mikroinwerterów. Obecnie mikroinwertery Hoymiles montuje się w komercyjnych i domowych instalacjach dachowych w różnych krajach i regionach świata, w tym w Ameryce, Europie i Azji.

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/1393467/S_miles_Cloud.jpg

Źródło: Hoymiles Power Electronics Inc.

Źródło informacji: PR Newswire

 


Source link

Leave a Comment