imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Holokaust kontra Nakba. Gilad Atzmon

a-14

Strona główna &gt Świat &gt Holokaust kontra Nakba. Gilad Atzmon Holokaust kontra Nakba. Gilad Atzmon a303 Świat 0

Na zdjęciu mural w obozie dla „uchodźców” w Dheishe: Chcemy wrócić do swojej Ojczyzny

Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że polskie Ministerstwo Sprawiedliwości dokonuje przeglądu legislacji dotyczącej restytucji żydowskich nieruchomości skonfiskowanych w czasie i po holokauście [Polish Justice Ministry / restitution of Jewish property confiscated].

W środę Światowa Żydowska Organizacja ds. Restytucji / World Jewish Restitution Organization (WJRO) wyraziła niepokój z powodu opóźniania tego prawa. „Starsi żydowscy i nie-żydowscy wnioskodawcy nie mogą dłużej czekać” – powiedział Gideon Taylor, szef wykonawczy WJRO, i zastanawiam się jak długo ‚etnicznie oczyszczeni’ Palestyńczycy powinni czekać zanim państwo żydowskie i WJRO uznają ich prawo do odzyskania gruntów, wiosek, domów, pól i sadów, czy powinniśmy powiedzieć – Palestyny?

Można się zastanawiać jak możliwe jest żeby żydowskie instytucje były tak oddane restytucji żydowskiej własności, jednocześnie zupełnie odrzucając to samo prawo jeśli chodzi o Palestyńczyków. Domyślam się, że możliwą odpowiedzią jest wybraństwo. Żydowskie ofiarstwo jest zbyt często ślepe na inne ofiary, zwłaszcza te które były ofiarami żydowskiego państwa.

Gilad Atzmon

Tłum. Ola Gordon

http://www.gilad.co.uk/writings/2018/2/14/polish-restitution-law-holocaust-vs-nakba


Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment