imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Hiszpania. Hakerzy wykradli poufne dane tysięcy żołnierzy i żandarmów. Żądają okupu

sjs9rjh52ew6yutjv3uzp3kuy49m8uxb.jpgHakerzy dokonali udanego ataku na bazy danych hiszpańskiej firmy medycznej i wykradli tysiące informacji o żołnierzach i żandarmach. Łupem przestępców padły dane wrażliwe, w tym te o stanie zdrowia. Policja prowadzi z hakerami negocjacje. Przestępcy zażądali okupu w zamian za niepublikowanie danych.

Władze firmy medycznej Medios de Prevencion Externos Sur SL we wtorek przekazały, że grupa hakerów przeprowadziła udany atak na jej infrastrukturę informatyczną. Spółka współpracuje z ministerstwem obrony Hiszpanii i żandarmerią (Guardia Civil).

 

Jak dodano, do ataku doszło pod koniec marca.

 

Przeprowadzająca badania medyczne dla hiszpańskiego wojska i żandarmerii firma sprecyzowała, że agresorzy dostali się do jej licznych baz danych, wykradając poufne dane tysięcy osób.

Hiszpania. Hakerzy wykradli poufne dane tysięcy żołnierzy i żandarmów

Firma medyczna przekazała, że wśród skradzionych informacji są m.in. nazwiska żołnierzy i żandarmów, ich numery telefonów komórkowych, a także dokładne dane dotyczące ich stanu zdrowia.

 

Hiszpańska spółka sprecyzowała, że atak został przeprowadzony przy użyciu złośliwego oprogramowania Ransonware Lockbit 3.0.

 

ZOBACZ: Hiszpania: Sieć kin zapłaci karę za niewpuszczanie gości z własnym jedzeniem

 

Według śledczych hiszpańskie służby nawiązały już kontakt z hakerami i prowadzą z nimi negocjacje. Potwierdzono, że przestępcy zażądali okupu w zamian za niepublikowanie wykradzionych informacji dotyczących tysięcy wojskowych i funkcjonariuszy Guardia Civil.

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment