imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Gypsy Rose zaplanowała śmierć matki. Wyszła z więzienia jako celebrytka

s21ya4rtw8k3igx5wgy2fwsfp17mhbfx.png


Gypsy Rose Blanchard była przez lata przekonana, że jest nieuleczalnie chora. Jej matka Dee Dee Blanchard wmówiła dziecku białaczkę, astmę, epilepsję, dystrofię mięśniową, bezdech senny i szereg innych chorób. Zrobiła to, ponieważ sama cierpiała na zespół Münchhausena – zaburzenie psychiczne polegające na wywoływaniu objawów chorobowych u drugiej osoby (najczęściej dziecka), aby zyskać nad nim kontrolę, spełnić się w roli opiekuna, a jednocześnie być stawianym w roli bohatera.

Sprawa Gypsy Rose. Matka wmawiała jej choroby

Młoda dziewczynka była niedożywiona, zaniedbana, przechodziła zbędne zabiegi medyczne, przyjmowała niepotrzebne leki, a leczenie nieistniejących chorób przepłaciła utratą zębów. Od dziewiątego roku życia mogła poruszać się tylko na wózku inwalidzkim, który kupiła jej matka. Nie uczęszczała również do szkoły ponieważ, większość czasu spędzała w przychodniach i szpitalach. Po wielu latach takiego życia, Gypsy zleciła swojemu partnerowi Nicholasowi Godejohnowi zabójstwo matki. Dee Dee Blanchard została zamordowana nożem w środku nocy, jej córka trafiła na osiem lat do więzienia, a morderca odbywa karę dożywotniego pozbawienia wolności.

 

ZOBACZ: Lotnisko Chopina nie prowadzi żadnej sprzedaży bagaży. Ostrzega przed oszustami

 

28 grudnia 2023 roku Gypsy wyszła z więzienia i natychmiast zaczęła udzielać wywiadów oraz zdobywać rozgłos w mediach społecznościowych. Sławie dziewczyny pomogła popularność serialu “The Act”, zainspirowanego jej historią. Gypsy zdobyła w parę dni ponad 7 milionów obserwujących na TikToku oraz Instagramie. Zapowiedziała również wydanie autorskiej książki. 

Osiem lat w więzieniu. Wyszła jako celebrytka

Dziewczyna wyszła za mąż za Ryana Andersona, nauczyciela z Luizjany, którego poznała przez internet. Przeszła kilkuletnią terapię, zapuściła włosy oraz zaczęła publicznie mówić o tym, że żałuje swoich czynów. Zaczęła się także zwierzać dziennikarzom ze swoich uczuć związanych z dzieciństwem, spędzonym z chorą psychicznie matką. 

 

ZOBACZ: Coraz większa akceptacja dla wulgaryzmów. Naukowcy nie mają wątpliwości

 

Gypsy Rose Blanchard szybko stała się celebrytką po opuszczeniu zakładu karnego. Dom, w którym została zamordowano jej matkę jest chętnie odwiedzaną atrakcją turystyczną.

 

Amerykanie z całego kraju docierają do położonego w stanie Missouri miejsca zbrodni. Dawni sąsiedzi rodziny Blanchard nie ukrywają swojej irytacji z powodu napływu odwiedzających. Aby utrudnić turystom rozpoznanie domu, został przemalowany na kolor niebieski oraz usunięto z jego terenu podjazd dla wózków inwalidzkich

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment