imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

“Gość Wydarzeń”: prof. Mariusz Zimmer i o. dr Leszek Gęsiak [OGLĄDAJ] od g. 19:20

ksdw4firkfkdbxdxqnq4dcig3b59v3kb.jpg


Od kilku dni w całej Polsce trwają wielotysięczne protesty przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego. O aktualnej sytuacji w kraju porozmawiają goście Grzegorza Kępki: prof. Mariusz Zimmer (prezes Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników) oraz jezuita ojciec dr Leszek Gęsiak (rzecznik Konferencji Episkopatu Polski). Transmisja w Polsat News i na polsatnews.pl od godz. 19:20.

Trybunał Konstytucyjny orzekł przed tygodniem, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. Po ogłoszeniu wyroku w całej Polsce rozpoczęły wielotysięczne protesty przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego.

 

Prezydent Andrzej Duda skierował w piątek do Sejmu projekt nowelizacji przewidujący wprowadzenie nowej przesłanki umożliwiającej przerwanie ciąży. Aborcja byłaby możliwa w przypadku wystąpienia tzw. wad letalnych, nie umożliwiałoby jej wystąpienie innych wad rozwojowych.

dk/ Polsat News, polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment