imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Głośno o nowym wideo LOT-u. Podziwiam to w Polakach

cnv6sjox1b67tu1pt4vyde96fcviw3pk.png


W czwartek Muzeum Narodowe w Warszawie i Polskie Linie Lotnicze LOT zaprezentowały nowy film dotyczący zasad bezpieczeństwa na pokładzie. Akcja filmowej instrukcji dla pasażerów toczy się w Galerii Sztuki XIX Wieku MNW, wśród arcydzieł polskiego malarstwa.

 

Materiał zrealizowano w nowoczesny, storytellingowy sposób. “Biorą w nim udział” obrazy Jana Matejki, Olgi Boznańskiej, Jacka Malczewskiego czy Józefa Mehoffera. Nieoczekiwana forma przekazywania instrukcji bezpieczeństwa z pomocą muzealnych wnętrz i dzieł sztuki ma za zadanie utrzymać uwagę widza tuż przed podróżą. Co warto podkreślić, stewardessa obecna w filmie to nie aktorka, a prawdziwa członkini cabin crew PLL LOT.

 

 

– Film, poza oczywistym celem informacyjnym, pełni istotną funkcję wizerunkową. LOT to polska marka o zasięgu globalnym. Poprzez obecność samolotów w zagranicznych portach, jesteśmy nie tylko naturalnym promotorem Polski i jej najlepszych cech, czyli gościnności i życzliwości, ale także nośnikiem kultury oraz dziedzictwa narodowego. Nowe safety video wpisuje się w naszą strategię ESG (Environmental, Social, Corporate Governance – red.), której elementem jest właśnie promocja polskiej kultury. Zaproszenie do tego projektu Muzeum Narodowego idealnie dopełniło nasz cel – mówi Ewa Lampart, Dyrektor Biura Marketingu i Komunikacji Korporacyjnej PLL LOT.

Internauci zachwyceni

Użytkownicy mediów społecznościowych na całym świecie chwalą pomysł narodowego przewoźnika.

 

“Świetnie przemyślana forma”, “ciekawie”, “bardzo pomysłowo” – brzmią komentarze.

 

Do materiału odniósł się również popularny na Facebooku profil “A Fly Guy’s Cabin Crew Lounge”.

 

“To jest to, co tak bardzo podziwiam w Polakach. Są dumni ze swoich osiągnięć w sztuce i nauce. Wiedzą, kim są ich wielkie umysły i oddają im hołd z dumą” – czytamy na stronie śledzonej przez ponad milion osób.

 

Post doczekał się nieco ponad tysiąca reakcji.

Tylko dreamlinery

Nowe safety video – póki co tylko na pokładach lotowskich dreamlinerów – obejrzymy od nowego roku.

 

Lektorem przedstartowej instrukcji bezpieczeństwa pozostaje dobrze znana pasażerom PLL LOT Krystyna Czubówna. Przygotowywana jest również wersja materiału w języku migowym.

Loty do odległych miejsc na świecie

Polskie Linie Lotnicze LOT S.A. to nowoczesny przewoźnik łączący Europę Środkową i Wschodnią ze światem. W ofercie LOT-u są bezpośrednie rejsy dalekodystansowe do portów w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Chinach, Japonii i Korei Południowej. Polski przewoźnik konsekwentnie zwiększa częstotliwość i poprawia ofertę na tych kierunkach, wzmacniając tym samym swoją pozycję na rynku Europy Środkowo-Wschodniej.

 

Połączenia dalekiego zasięgu obsługuje Boeingami 787 Dreamliner, jednymi z najnowocześniejszych szerokokadłubowych samolotów świata. Obecny na niebie od 1929 roku, polski przewoźnik jest 12 najstarszą linią lotniczą na świecie, będąc jedną z najbardziej międzynarodowych i rozpoznawalnych polskich marek.

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment